YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul Üniversitesi'nde arbede!
İstanbul Üniversitesi'nde arbede!
22 Nisan 2013 16:45
İstanbul Üniversitesi'nde Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'nun panele katılması bir grup öğrenci tarafından protesto edildi. Polisle Kuzu'yu protesto eden öğrenciler arasında arbede çıktı.

Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü'nde 'Türkiye'de Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa' konulu panele katıldı. Panel öncesi üniversite önünde toplanan bir grup öğrenci Kuzu'yu protesto ederek içeri girmek istedi. Polis, protestocu öğrencilerin önüne barikat kurarak salona girmelerine izin vermedi. Öğrencilerle polis arasında kısa süreli gerginlik ve arbede yaşandı. Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

Bir süre sonra tekrar toplanan protestocu grup Burhan Kuzu'nun bulunduğu salona girmek istedi. Önlem alan çevik kuvvet polisi gruba izin vermedi. Yaşanan arbedede bazı öğrencilerin polise tekme atmaya çalıştığı görüldü. Soğukkanlılığını koruyan polis, protestocuları iterek uzaklaştırdı. Bazı kız öğrenciler arbedede ezilme tehlikesi geçirdi. Fenalaşarak kaldırımda oturan öğrencilere arkadaşları yardım etti. Yeni bir açıklama yapan grup dağıldı.

Üniversitedeki gerginlik devam ediyor.CİHAN

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler