YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'tan Türkiye'ye saldırtmayacağız
Irak'tan Türkiye'ye saldırtmayacağız
Irak'tan Türkiye'ye saldırtmayacağız
13 Kasım 2007 / 10:20 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, terörle mücadele noktasında 'etkin olarak Türkiye ile işbirliği yollarını aradıklarını' belirterek, Irak topraklarından Türkiye'ye yönelik saldırılara izin vermeyeceklerini yineledi.

Celal Talabani, Mısır'ın Başkenti Kahire'de Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa ile yaptığı görüşmeden sonra basın toplantısı düzenledi. Talabani, "Irak, Türkiye'ye yönelik tüm şiddet operasyonlarına karşıdır. Tüm çabalarımızı hem Türkiye'yi hem de Irak'ı tehlikeye atan terörizm tehdidini durdurmaya yoğunlaştırıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan hükümetine yönelik herhangi bir askeri eylemi, Irak'a yapılmış bir eylem olarak değerlendiriyoruz." dedi.

Celal Talabani, bölücü terör örgütüyle başetmenin en iyi yolunun siyasal ve medya baskısı yaratarak örgütü silahlarını bırakmaya zorlamak olduğuna inandığını belirtti. Irak Cumhurbaşkanı, CHP lideri Deniz Baykal'ın geçen haftaki Kuzey Irak'la ilgili açıklamalarını olumlu bulduğunu, teşekkür amacıyla Ankara'daki temsilcilerini Baykal'a göndereceklerini belirtti.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler