YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak, PKK'nın ofislerini kapattı
Irak, PKK'nın ofislerini kapattı
Irak, PKK'nın ofislerini kapattı
03 Kasım 2007 / 13:58 Güncelleme: 00 0000 / 00:00
Reuters'in haberine göre Kuzey Irak'taki bölgesel yönetimin bir yetkilisi, PKK terör örgütüyle bağlantılı bir örgütün bölgedeki ofislerinin kapatıldığını açıkladı.
Reuters'ın haberine göre bölgesel yönetim başkanı Mesut Barzani'nin sekreteri Fuat Hüseyin, PKK terör örgütüyle ilişki içinde bulunan "Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi" adlı örgütün kuzey Irak'taki ofislerinin kapatıldığını belirtti. Yetkili, kapatma gerekçesinin ise "bu partinin faaliyet izni bulunmaması" olduğunu kaydetti.

Terör örgütü yanlısı partinin Erbil, Süleymaniye, Dohuk, Musul ve Kerkük'te ofisleri bulunduğu bildirildi. Görgü tanıklarına göre Erbil ofisi bugün kapatılırken, Süleymaniye ofisi hala faaliyetini sürdürüyor. Ancak yetkililer, Süleymaniye ofisinin de bugün kapatılacağını belirtti. Kuzey Irak'taki bölgesel yönetim daha önce, "bu partinin PKK ile bağlantıları kanıtlanmadığı sürece kapatılmasının söz konusu olmayacağını" belirtiyordu. Partinin yetkilisi Faik Muhammed Kolbi de bölgesel yönetimin bürolarını kapattığını doğruladı. Kolbi, "Erbil'deki büromuz bugün kapatıldı. Süleymaniye ve Kerkük'te partinin birer bürosu var. Onların da kapatılacağı bize söylendi" dedi.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler