YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnek Bayramı'na 'milli içki' damga vurdu
İnek Bayramı'na 'milli içki' damga vurdu
09 Mayıs 2013 14:08
Mülkiye olarak bilinen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin geleneksel olarak kutladığı 'İnek bayramı' bu sene de renkli görüntülere sahne oldu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Cebeci Yerleşkesi'nde düzenlenen kutlamalar Dekan Prof. Dr. Yalçın Karatepe'nin konuşması ile başladı. Karatepe, 'milli içki' tartışmalarının yer aldığı konuşmasında "Biz milli olmadan gariban bir Anadolu içeceği iken sevdik, şimdi milli oldu" şeklinde sözleri öğrencilerden alkış aldı. Öğrenciler de pankartlarla 'milli içki' tartışmalarına katıldı. Karatepe, 1 Mayıs kutlamalarında 17 yaşındaki Dilan Alp'in yaralanmasına de tepki gösterdi. Karatepe, "Gazlardan sinekler korkar, inekler değil" dedi.

Dekan Karatepe'nin konuşmasının ardından temsili imam kılığına giren bir öğrenci içinde 'ayran' olan rakı şişesini Dekan Karatepe'ye verdi. Yapılan duanın ardından öğrenciler kortej oluşturarak Cemal Gürsel Caddesi'nden Kurtuluş Kavağı'na kadar yürüdü. Kortejin önünde yer alan 'sarıkız' kalabalıktan ürkünce sahibi zor tuttu. Öğrenciler 'sarıkız' ile fotoğraf çektirmek için yarıştı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği kortej Cebeci Yerleşkesi girişinde son buldu.

 

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler