YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İman Hatip Lisesi'nden 4 dilli dergi
İman Hatip Lisesi'nden 4 dilli dergi
25 Nisan 2014 14:18
Hizan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin idareci ve öğretmenleri, 4 dilde hazırladıkları dergileri, ücretsiz dağıttı.

"Her bir dil, Allah'tan insanlığa ayrı bir emanettir" sloganıyla yola çıkan idareci ve öğretmenler, Türkçe, İngilizce, Kürtçe ve Arapça dergi bastırdı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Abit Arvas, yaptığı açıklamada, dil farkı gözetmeksizin tüm insanlığı kucaklamayı ve kültür birliğini sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

"Her dil Allah'ın insanlığa bir emaneti olduğu için, bu emanete daha fazla sahip çıkmak istedik" diyen Arvas, "Ayrıca dergi çalışmasında 'Her lisan bir insan' sözünden de hareket ettik. Okulumuz yeni hizmete açılmasına rağmen, böyle bir derginin çıkarılması ilçemiz ve okulumuz adına gurur vericidir" ifadesini kullandı.

Okul Müdürü Abdulkerim İlbaş ise hazırlanan derginin büyük ilgi gördüğünü ifade ederek, "İngilizce ve Arapça derslerimiz var. Türkçe resmi dilimiz. Öğrencilerimizin çoğunun kullandığı dil ise Kürtçe. Bunların hepsine sahip çıkmak zorundayız. Dergimizde belirlediğimiz gibi 'Her bir dil, Allah'tan insanlığa ayrı bir emanettir' Bunlara sahip çıkmak zorundayız. Bu düşünceden yola çıkarak, 4 dilde dergi bastırdık" dedi.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler