YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlköğretimde duvar nöbeti!
İlköğretimde duvar nöbeti!
05 Kasım 2009 16:26
Okulun bahçesiyle bitişik olan eski bir binanın çökmesinden korkan öğretmenler, duvar nöbeti tutuyor.

Karaman'da bir ilköğretim okulunun bahçesiyle bitişik olan eski bir binanın çökmesinden korkan öğretmenler, teneffüslerde bu bölgeye öğrencilerin yaklaşmasını önlemek için nöbet tutuyor.

Yunus Emre İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Osman Alper Durak, yaptığı açıklamada, okul bahçesinin bitişiğinde bulunan harabe şeklindeki eski binanın öğrenciler için tehlike oluşturduğunu söyledi.

Durak, her gün bir öğretmenin bu bölgede nöbet tuttuğunu belirterek, ''Bu bina eski bir bina. Yaklaşık 20 yıldır kullanılmıyor. 5-6 kere yandı. Kerpiçten olduğu için her yağmurda biraz daha çöküyor'' dedi. Vakıflar Bölge Müdürlüğünün binayı koruma altında aldığını bildiren Durak, okul bahçesinin bu binanın yanındaki kısmının demir parmaklıklarla çevrili olduğunu, buna rağmen öğrencilerin sık sık bu duvarın dibine gelerek oyun oynadığını kaydetti. Boş olması nedeniyle bazı vatandaşların okul bahçesinden geçerek binaya girdiğini belirten Durak, ''Burada uygunsuz davranışlarda bulunuyorlar. Tedirgin oluyoruz. Bina koruma altındaysa restore edilip, sağlamlaştırılması gerekir. Bu şekilde kendi kendine yıkılması bekleniyorsa her an öğrencilerimize zarar gelebilir'' diye konuştu.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler