YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkarili gençlerin büyük azmi
Yıllardır öğrenci seçme ve yerleştirme sınavlarında son sıralarda yer alan Hakkari'de gençleri üniversite sınavlarına hazırlama çalışmaları başlatıldı.
Hakkarili gençlerin büyük azmi
07 Kasım 2009 / 17:10 Güncelleme: 07 Kasım 2009 / 17:19

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğin desteğiyle üniversite sınavlarına  hazırlanan öğrencilere yönelik seminer düzenledi. Seminerde lise son sınıf öğrencilerine kendini tanıma, keşfetme ve sınav stresiyle baş etme  konularında bilgi  veriliyor.
        

İlçelerde verilen seminerin ardından Hakkari'ye gelen Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülnaz Gültekin ve uzman Tuğba Boynueğrı, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminere katıldı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği seminerde İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, Hakkari'nin üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
        

Bulut, ''Valimiz Muammer Türker'in destekleriyle sınavlara hazırlanan öğrencilerimize yönelik bir seminer düzenledik. Seminer kapsamında Yüksekova'da bin 200, Şemdinli'de 600, Çukurca'da 300 ve merkezde halen bin öğrenciye uzman arkadaşlarımız tarafından eğitim veriliyor. Amacımız Hakkari'nin sınavlarda başarılı olmasını sağlamaktır'' dedi.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler