YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde logo hazırlığı
Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde logo hazırlığı
31 Ekim 2013 16:46
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kılıç, logo değişikliği yapılıp yapılmayacağı, olursa nasıl olacağını senato üyeleriyle tartışacaklarını söyledi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, "Nevşehir topraklarında yaşamış, türbesi burada bulunan böyle bir değerin NEÜ'ye isim olarak verilmesi bizim mutlulukla, saygıyla karşıladığımız bir durum" dedi.

Rektör Kılıç, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni logo çalışması konusunda üniversite olarak istişare içinde olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Yeni logo konusunda fikirler var. Tabi hocalarımızla, yöneticilerimizle istişare ediyoruz. Doğrusu biraz netleşsin diye bekledik, kanunlaşsın diye bekledik. Senato üyelerimizle bunu tartışacağız, logo değişikliği yapacak mıyız, ne olabilir değişiklik yapacaksak. Elbette bunun mali bir kısmı da söz konusu olacak.

Bu noktada da Maliye Bakanlığından ek ödenek talebimiz olacak. Bu sürecin çok uzun süre alacağını düşünmüyorum, bize resmi yazı geldikten sonra hızlı bir şekilde hareket ederek gerekli bütün değişiklikleri tabelalarda olsun, logo da olsun, yazışma evraklarında olsun kısa sürede yapacağımızı düşünüyorum. Bu konuda elimizde yeterli donanımlar mevcut."

 

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler