YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hacettepe Üniversitesi Rektöründen Paralel Yapı iddialarına yanıt
Hacettepe Üniversitesi Rektöründen Paralel Yapı iddialarına yanıt
02 Kasım 2015 16:06
Hacettepe Üniversitesi Rektörü Tuncer, "Devlete karşı herhangi bir hareketin kesinlikle terörizmle eş değer olduğu inancındayız ve bunun karşısındayız. Hacettepe'de paralel yapı barınamaz" dedi.

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz günlerde bir basın organında yayımlanan "Paralel Yapı Hacettepe'de vurgun yapmış" başlıklı haberdeki iddiaları yanıtladı.

İddiaların doğru olmadığını söyleyen Tuncer, Hacettepe'nin hastane ağırlıklı hizmetten daha çok üniversite ağırlıklı bir sunum vermesini arzu ettiklerini ifade etti. Tuncer, şöyle konuştu:

Kapasitenin artırılabilmesi için hekimlere muayenehanelerini kapatmaları çağrısında bulunduklarını ancak bunun gerçekleşmediğini aktarar Tuncer, "Bunun üzerine buraya hekimlerin alınmasına karar verdik. Memnuniyetle söylemek isterim ki, yüzde 75'in altında verimlilikle çalışan hiçbir yer kalmadı. Üniversite dışından hekim getirildi. Bu konuda yaptıklarımız maalesef bir grup arkadaş tarafından yanlış anlaşılıyor" diye konuştu. 

"Hacettepe'de paralel yapı barınamaz"

Paralel Devlet Yapılanması ile ilgili suçlamalarda bulunulduğunu ifade eden Tuncer, şunları kaydetti:

"Bunlar iftira. Bu konuda, üniversitemizin değişik yerlerinde sıkıntılar olan bazı yerler vardı. Biz, devletimizle işbirliği içinde orada da gereken önlemleri aldık. Örneğin, Teknokent. Teknokent'te birkaç arkadaşımıza ilişkin bazı sıkıntıları olduğuna yönelik bilgiler geldi. Bunun üzerine iki kez yönetim kurulunu değiştirdik. Son olarak bir gazetede yer alan haberdeki kaynak, bizim bu yapıda yer aldığı için uzaklaştırdığımız bir arkadaş. Burada yer alan iddiaların hiçbiri doğru değil. Biz her türlü kontrole açığız. İsteyen her zaman gelip inceleme yapabilir. Biz, devlete karşı herhangi bir hareketin kesinlikle terörizmle eş değer olduğu inancındayız ve bunun karşısındayız. Kesinlikle buna Hacettepe Üniversitesi izin vermez. Biz devletin işleyişini engelleyecek her tür yapıyı biz terör olarak kabul ediyoruz. Paralel yapıyı da terör örgütü olarak kabul ediyoruz. Hacettepe'de paralel yapı barınamaz. Devletin organlarıyla zaten haberleşiyoruz. Bize bu konuda herhangi bir öneri ve uyarı geldiğinde gereğini yaparız ve yaptık. Gazetedeki haberin kaynağı da bizim Teknokent'te barınamayan bir insanın çıkardığı konudur."

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler