YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülben Ergen 4. okulu da açtı
Gülben Ergen 4. okulu da açtı
08 Ekim 2010 20:53
"Çocuklar Gülsün Diye" projesi kapsamında 4. anaokulu Erzurum'da açıldı

Ünlü sanaçı Gülben Ergen'in yürüttüğü  "Çocuklar Gülsün diye" projesi kapsamında açılan anaokullarının 4. sü Erzurum Köprüköy'de açıldı. 
 

Osanmaz ailesinin maddi destek verdiği ve Murat Osanmaz adının verildiği okulun açılışına, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Köprüköy İlçesi Kaymakamı Abdurrahman İçel, Köprüköy Belediye Başkanı Osman Beyli, projenin mimarı ünlü sanatçı Gülben Ergen, sponsor Aylin Kotil ve okulunun adının verildiği Osanmaz ailesi katıldı.  
 

 "Çocuklar Gülsün Diye" projesi kapsamında Türkiye genelinde 6 İlde anaokulu açmayı hedeflediklerini belirten Ergen, "Bu proje kapsamında Tokat, Trabzon, Mardin Sinop, Hatay ve Erzurum'da açmayı hedefledik. Tokat, Trabzon, Mardin de açtığımız okulların dördüncüsünü de Erzurum'da açtık. Sırada da Hatay ve Sinop var" diye konuştu.   
 

Anaokulunun içini tamamlayan Aylin Kotil'e teşekkür eden Gülben Ergen, çocukların annnelerine seslenerek; "Bu okula çok iyi bakın"  dedi. Sadece okul yapmakla yetinmeyen Ergen birde okula servis aracı hediye etti.  
 

Ergen, "Artık çocuklarımız okullarına bu servis aracı ile gidecekler.  Bizler yıllarca televizyonlarda karda kışta okula giderek yürüyen çocukları seyrettik. Acaba ne yapabiliriz diye düşündük. Bazıları bu çocuklara ayakkabı aldı ama aslında ayakkabı yerine servis aracı almak gerekiyor."   
 

Açılış töreninden sonra Vali Sebahattin Öztürk ve konuklarla beraber okulu dolaşan Gülben Ergen çocuklarla tek tek ilgilendi. İHA


 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler