YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülben Ergen, 2. anaokulu açtı
Gülben Ergen, 2. anaokulu açtı
07 Haziran 2010 16:49
Ünlü sanatçı Tokat'ın ardından Mardin'de de anaokulunu açtı

Gülben Ergen Mardin’e verdiği anaokulu sözünü yerine getirdi. “Çocuklar Gülsün Diye” kampanyası kapsamında yaptırılan anaokullarının ikincisi Mardin’de Gülben Ergen tarafından açıldı.
 

'Çocuklar Gülsün Diye' Kampanyasının sözcülüğünü yapan Gülben Ergen tarafından kampanyanın ilk anaokulu 23 Nisan’da Tokat’ın Reşadiye İlçesi’ne bağlı Bozçalı Beldesi’nde açılmıştı. 
 
Okul bahçesinde toplanan çocuklardan okula iyi bakmaları ve temiz tutmaları sözü alan Ergen, “Ben de size söz veriyorum. Sizi ziyarete bir daha geleceğim.”dedi. 
 

Duruca Köyü’ndeki ikinci anaokulunun kurdelesi ünlü sanatçı Gülben Ergen, Mardin Valisi Hasan Duruer, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Genel Müdürü Remzi İnanlı ve Mardin’in kadın milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey tarafından kesildi.
 

Anaokulundaki sınıfları dolaşan Gülben Ergen minik öğrencilerle sohbet ederek birlikte fotoğraf çektirdi. Çocuklara temizlik konusunda da ders veren Ergen, kendilerine verilen diş fırçaları ve diş macunlarını ihmal etmeden kullanmalarını istedi.
 Bütün köylülerin toplandığı anaokulun bahçesindeki törende yoğun güvenlik önlemi alınırken, etraftaki evlerin teraslarına keskin nişancılar konuşlandırıldı.  
 

Kampanya kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri anaokulunun iç donanımını donatırken, hayırsever Fatih Dağıstanlı okulun bahçesine rengarenk bir oyun parkı yaptırdı. Aras Kargo’nun sahibi Evrim Aras ise okulun servis aracının alımını üstlenerek kampanyaya büyük destekte bulundu.
 

Kampanyanın üçüncü anaokulu Trabzon’un Vakfıkebir ilçesi Deregözü Köyü’nde açılacak. CHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler