YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google'dan Türkiye’ye özel tercih robotu
Google'dan Türkiye’ye özel tercih robotu
06 Nisan 2016 07:43
MEB ile işbirliği yapan Google, sadece Türk öğrenciler için ‘Üniversite Seçimim’ uygulamasını başlattı. Sistem, tercih döneminde bütün adaylara rehber olacak.

Ankara’da düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve “Google For Education” işbirliği protokolü imza töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Fatih Projesi’nin, eğitim teknolojileri alanında tüm ülkelere örnek olacak bir işlerliğe kavuşacağını, projenin oluşturduğu bilgi ve birikimin eğitimcilerin yolunu açacağını ifade etti.

Avcı, “Google ile başlattığımız bu iş birliğiyle, günlük hayatın bir parçası haline gelen uygulamaların, eğitim ve öğrenme için de yeni pencereler açması sağlanacaktır. Pilot çalışmalarda eğitimcilerimizin ve öğrencilerimizin, teknolojiyi eğitim için araç kılma becerilerini gözleme imkanı bulacağız” şeklinde konuştu.     

210 ÜNİVERSİTE

Bu tecrübenin Google Education’a da işlevsel bilgiler kazandıracağına, ürün geliştiricilere yeni fikirler sunacağına inandığını ifade eden Nabi Avcı, Google’ın üniversite adayı öğrenciler için Bakanlığın desteğiyle hazırladığı “üniversite seçimim” uygulamasının da öğrencilere, ülkedeki üniversiteler hakkında rehberlik yapacağını da sözlerine ekledi.

Google Türkiye Pazarlama Müdürü Özgür Kirazcı da “Google bu projeyi sadece Türkiye için yaptı. Amacımız, Türkiye’de 210 üniversitedeki 10 bin 700’den fazla programı öğrencilerin kolay şekilde takip edebilmesi, araştırabilmesi ve hayatları için en doğru kararı verebilmesi” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler