YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezici Bilim Müzesi Denizli’de
Gezici Bilim Müzesi Denizli’de
23 Mayıs 2013 17:36
Bahçeşehir Koleji'nin Gezici Bilim Müzesi, Denizli’de yüzlerce çocuğa uygulamalı bilim laboratuvarı imkanı sağladı.

Bahçeşehir Koleji'nin bir sosyal sorumluluk projesi olarak uygulamaya koyduğu Gezici Bilim Müzesi'nin bir aydır yollarda olduğu belirtildi.

İstanbul'dan yola çıkan Bilim Müzesi TIR'ının Adana, Mersin, İskenderun, Gaziantep, Ankara, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bursa,Balıkesir,İzmir’in ardından Denizli’de Teras Park Alışveriş Merkezi’ne geldiği belirtildi.

Özellikle öğrencilerin ilgi gösterdiği Gezici Bilim Müzesi'nde Bahçeşehir Koleji'nin eğitim kadrosundan genç öğretmenler meraklı ziyaretçilere TIR içindeki müze hakkında bilgi verdi. Öğrencilere ziyaretleri sırasında Gezici Bilim Müzesi içerisindeki laboratuvar ortamında kimyasal deneylerden uygulamalı örnekler gösteren öğretmenler, öğrencilerin gösterdiği ilgiden son derece memnun olduklarını söyledi.

Gezici Bilim Müzesi'nin içerisinde plazma topları, dipsiz kuyu, kendini kaldıran salıncak, uçan top reyonları merak ve ilgi uyandırırken, özellikle sıvı azotlu deneyde bulutların oluşması ve süper iletken deneyleri ilgi ve heyecanla izlendi.

Bahçeşehir Koleji Fizik Öğretmeni Mustafa Kul, amaçlarının bilimi öğrencilere sevdirmek olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Biz, klasik eğitim sisteminin dışına çıkıp çocuklara yaşayarak bilimi öğretmek istiyoruz. Biz bugün 14'üncü ili geziyoruz. Buradan Samsun ve Kayseri'ye gideceğiz.

Bahçeşehir Koleji’nin farklı eğitim sistemini Türkiye’ye ne kadar yayabilirsek o kadar iyi. Biz bu bilinçle hareket ediyoruz. Türkiye’de anlatılanlar hep soyutken biz biraz daha somut şeylerle çocuklara anlatıyoruz. Bilimi çocuklara yaşatarak öğretmek istiyoruz. Çocukların ilgisi mükemmel düzeyde devam ediyor."

 

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler