YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi eylemlerine katılan öğrencilere burs verilecek mi?
Gezi eylemlerine katılan öğrencilere burs verilecek mi?
31 Temmuz 2013 11:37
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gezi olaylarına katılan öğrencilere bursa verilmeyeceği yönündeki iddialara yanıt verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gezi Parkı olaylarına katılan öğrencilerin bursunun kesileceği yönündeki haberler için "Bu yönde bir gündemimiz olmadı" dedi. 

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gölbaşı'ndaki Vilayetler Evi'nde gerçekleştirilen "Spor Müsabakalarının Güvenliği Çalıştayı" öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bir soru üzerine Gezi Parkı olaylarına katılan öğrencilere burs verilmeyeceğine veya burslarının kesileceğine ilişkin haberleri değerlendiren Bakan Kılıç, Kredi ve Yurtlar Kurumu Yönetmeliği'nde bir değişiklik olmadığını belirterek, böyle bir durumun akıllarının ucundan bile geçmediklerini söyledi. "Bu yönde bir gündemimiz olmadı" diyen Kılıç, basında çıkan haberleri de yalanmış oldu.

Suat Kılıç, Gezi Parkı olaylarının gelecek sezonda futbol tribünlerinde de devam edeceğini yönündeki iddiaları da cevaplayan Bakan Kılıç, "Stadyumlarda olağanüstü tedbir almamızı sağlayacak duyumlar bizde mevcut değil" dedi. Stadyumlarda sıradışı gelişmeler olması durumunda polislerin ve savcıların mevcut kanuna göre gereğini yapacaklarını hatırlattı.

Bakan Kılıç, elektronik bilet uygulamasıyla ilgili bir soru üzerine uygulamanın ilmk etapta şampiyon kulüplerin bulunduğu 5 statta uygulanacağını söyledi.

 

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler