YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
“Geleceğe Enerjin Kalsın” projesini hayata geçiriy
“Geleceğe Enerjin Kalsın” projesini hayata geçiriy
“Geleceğe Enerjin Kalsın” projesini hayata geçiriy
27 Haziran 2008 / 10:02 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Milli Eğitim Bakanlığı, okullardaki enerji kullanımında israfı önlemek, öğrencilerin enerji verimliliği bilincini geliştirmek için okullara arasında rekabet ortamı oluşturacak olan “Geleceğe Enerjin Kalsın” projesini hayata geçiriyor. Projeye katılan okullar arasında değerlendirme yapılarak, okullara “Geleceğe Enerjin Kalsın” sertifikası verilecek.


- Milli Eğitim Bakanlığı, okullardaki enerji kullanımında israfı önlemek, öğrencilerin enerji verimliliği bilincini geliştirmek için okullara arasında rekabet ortamı oluşturacak olan “Geleceğe Enerjin Kalsın” projesini hayata geçiriyor. Projeye katılan okullar arasında değerlendirme yapılarak, okullara “Geleceğe Enerjin Kalsın” sertifikası verilecek.


Milli Eğitim Bakanlığı, son dönemde okullardaki enerji verimliliğini artırma çalışmalarına yenisini ekledi. 2008 yılı başında okullardaki ampullerin “verimli” ampullerle değiştirilmesine başlayan MEB, Haziran ayı itibariyle de “Geleceğe Enerjin Kalsın” projesini başlatıyor. 30 Haziran 2010 yılına kadar sürdürülecek proje ile okullardaki enerji israfı önlenecek, öğrencilere enerji verimliliği bilinci verilecek.


Proje’ye Haziran ayı sonunda başlanırken, ilk olarak okul müdürleri projeyle ilgili bilgilendirilecek ve projeye katılımları teşvik edilecek. Ağustos- Eylül ayları arasında ise il milli eğitim müdürlükleri bünyesinde değerlendirme komisyonları oluşturulacak. Okulların projeye başvuruları ise 1-28 Şubat 2009 tarihlerinde yapılacak. Daha sonra değerlendirme komisyonları raporları hazırlayacak ve 100 puan üzerinden 90 ve üzeri puan alan okullara ödül verilmesi için il milli eğitim müdürlüklerine bildirecek. “Geleceğe Enerjin Kalsın” bayrağı ve sertifikası ile ödüllendirilen okullara ödülleri gönderilecek.


Ödüllendirmelerden sonra ise “Geleceğe Enerjin Kalsın İl Değerlendirme Raporu” 6 aylık dönemlerle Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilerek, okullardaki enerji verimliliği gelişimi raporu çıkartılacak.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler