YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Galatasaray Üniversitesi için kampanya başladı
Galatasaray Üniversitesi için kampanya başladı
23 Ocak 2013 14:02
Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), dünkü yangın sonrası Galatasaray Üniversitesi'nde eğitimin aksamaması için kampanya başlattı.

 

BAU'den yapılan açıklamaya göre, Galatasaray Üniversitesi'nde dün çıkan yangının acısını dindirmek adına BAU yönetiminin de destek verdiği ''Üniversitem Üniversitendir'' başlıklı kampanya düzenlenmesi kararlaştırıldı. 
 
Eğitimin aksamaması adına imkanların seferber edileceği kampanya kapsamında, BAU'nun Beşiktaş ve Galata'da yer alan derslikleri ile Beşiktaş'ta yer alan Barbaros Kütüphanesi, Galatasaray Üniversitesi öğrenci ve akademisyenlerinin kullanımına açılacak. 
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, ''komşu üniversite''nin yaşadığı talihsiz olaydan dolayı üzüntü duyduklarını belirtti.
 
Galatasaray Üniversitesi'nin, yaralarını en kısa sürede saracağını vurgulayan Yücel, şunları kaydetti: 
 
''Bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Tüm olanaklarımızı Galatasaray Üniversitesi camiasına sunmaya hazırız. Derslerinin aksamaması için kapılarımızı açıyoruz. Galata'da henüz yeni inşa ettiğimiz yerleşkemizdeki 25 derslik de Galatasaray Üniversitesi'nin kullanımına açıktır.''  
 
BAU Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın da üniversite yönetimi olarak aldıkları karar doğrultusunda imkanlarını Galatasaray Üniversitesi'ne açtıklarını belirterek, ''Hem sosyal olanaklarımızdan hem sınıflarımızdan faydalanabilirler. Hatta yeni dönem için gerekirse birlikte dersleri planlamaya ve birlikte ders yapmaya da hazırız'' ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan dünkü yangına müdahale eden ilk ekipler arasında BAU Üniversitesi Arama Kurtarma Birimi'nin de yer aldığı bildirildi.
 
 
AA
 
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler