YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Full çekenlere özel yerde sınav
Full çekenlere özel yerde sınav
21 Ekim 2010 08:20
KPSS'de Eğitim Bilimleri Testinde tüm soruları doğru yanıtlayanlar 31 Ekim'de özel bir yerde sınava girecekler.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, KPSS Eğitim Bilimleri Testi'nde tüm soruları doğru cevaplayan adayların 31 Ekim'de özel bir yerde sınava gireceğini açıkladı.

Şüphe üzerine böyle bir karar aldıklarını belirten Özcan, sınava başka illerden gelecek adayların yol masraflarını karşılamayacaklarını söyledi. Özcan, ÖSYM tarafından bundan sonra yapılacak tüm sınavlara başörtüsü ile girilebileceğini de bildirdi.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nce düzenlenen 'Dünya Üniversiteler Kongresi'nin açılış törenine, YÖK'ten video konferans bağlantısıyla katılan Özcan, daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. "ALES kılavuzunda yapılan başörtüsüyle ilgili değişikliği sendikalar yargıya taşıyacak. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna "Dava açabilirler. Tamamen ilk başta keyfî olarak konulmuş bir kuraldır. Biz de o kuralı kaldırdık." cevabını verdi. Özcan, ÖSYM'nin yaptığı bütün sınavlarda aynı uygulamanın olacağını vurgulayarak, "Bütün sınavların kılavuzunda aynı ifadeyi göreceksiniz." dedi. YÖK Başkanı, bir soru üzerine KPSS Eğitim Bilimleri Testi'nde 100 soru ve üzerinde yapanların sayısının 3 bin 227 kişi olduğunu dile getirirken, bu adayların isimlerinin savcılığa bildirildiğini aktardı. Öte yandan 31 Ekim'de yapılacak KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nın kılavuzunda da başörtülü adaylarla ilgili herhangi bir yasaklayıcı ifade yer almadı.
Zaman

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler