YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'den devredilen okulda gençler üniversiteye hazırlanıyor
FETÖ'den devredilen okulda gençler üniversiteye hazırlanıyor
18 Ekim 2017 10:25
Batman'da FETÖ'den Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne devredilen okulun bir bölümünde açılan kursta üniversiteye hazırlanan gençler eğitim görüyor.

Batman'da Fetullahçı Terör Örgütü'nden (FETÖ) Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne devredilen ve bir bölümü destekleme kursu olarak hizmet veren okulda gençler üniversiteye hazırlanıyor.

Gap Mahallesi'nde bulunan okul 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kanun Hükmünde Kararname ile devrinin yapılmasının ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak hizmet veriyor.

Binanın bir bölümünde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde üniversiteye hazırlanan gençler için destekleme kursları veriliyor.

Kırk derslikte 51 öğretmen tarafından üniversiteye hazırlanan öğrenciler hafta için ve hafta sonu eğitim alıyor.

Kurslarda, öğrencilere testlerin yanı sıra kaynak kitaplar da ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar, kursların aralıksız sürdüğünü söyledi.

Öğrencilere üç grup halinde eğitim verildiğini ifade eden Atmalar, "Hafta boyunca 51 öğretmen ile 16 ders veriyoruz. Bu yıl üniversiteye hazırlanan bin 600 öğrencimiz bulunuyor. Geçen sene 530 öğrencimiz üniversiteye yerleşti. Tıp, hukuk, mühendislik fakültelerini kazanan öğrencilerimiz var. Sadece gelir düzeyi düşük öğrenciler değil maddi durumu iyi olan öğrenciler de kurslarımızda eğitim alıyor." diye konuştu.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler