YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ dershaneleri milli eğitime savaş açtı
FETÖ dershaneleri milli eğitime savaş açtı
13 Ağustos 2015 23:54
Fetullahçı Terör Örgütü'ne insan kaynağı sağlayan dershaneler Milli Eğitim Bakanlığı'na savaş açtı.

Zaman’dan Cumhuriyet’e kadar Fetullahçı örgüte yakın tüm gazetelere ilan veren FETÖ dershaneleri “Milli Eğitim Bakanlığı’nın son düzenlemesini dinlemiyoruz, dershane adıyla faaliyete devam ediyoruz” dedi. FETÖ örgütüne insan kaynağı sağlayan Dershanelerin bu çıkışı “devlete savaş açtılar” şeklinde yorumlandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'ne insan kaynağı sağlayan dershaneler Milli Eğitim Bakanlığı'na savaş açtı. Özetle "Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı son düzenlemeyi uygulamayacağız, biz bildiğimizi okuruz, korsan olarak öğrenci kaydına devam edeceğiz" diye FETÖ dershanelerinin bu çıkışı Paralel Suç Örgütü ile ilgisi olmayan dershanelerin de tepkisine neden oldu. 

Korsan kayıtlar yapıolar

Cumhuriyet'ten Zaman'a kadar Fetullahçı Terör Örgütüne yakınlığı ile bilinen tüm gazetelere ilan veren Paralel örgütün dershaneleri, velilerin kafasını karıştırarak korsan kayıtlar yapmaya çalışıyor. Milli Eğitim Bakanlığı velilerin mağdur olmaması için bu konuda defalarca uyarıda bulunmuştu. 

MEB velileri uyardı

"Milli Eğitim Bakanlığı'nı takmıyoruz, hiçbir düzenleme bizi bağlamaz, korsan kayıt yapmaya devam edeceğiz" diyen FETÖ dershanelerine Bakanlığın nasıl bir önlem alacağı merakla bekleniyor. 

SABAH

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler