YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'FETÖ aracılığıyla büyük bir 'beyin hırsızlığı' yaşanmıştır
'FETÖ aracılığıyla büyük bir 'beyin hırsızlığı' yaşanmıştır
06 Ekim 2016 11:26
SÜ Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selvi, "Ülkemizde terör örgütü FETÖ aracılığıyla büyük bir beyin hırsızlığı yaşanmıştır." dedi.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Selvi, yaptığı açıklamada, ülkenin çalışkan ve zeki insanlarının belirli bir amaca hizmet için yönlendirilerek beyin hırsızlığının gerçekleştirildiğini, bunun uzun yıllardır devam ettiğini bildirdi. 

İnsanların tek tek beyinlerinin çalınamayacağını vurgulayan Selvi, kendilerine çok önemli görevler vadedilenler üzerinden binlerce kişinin arzu edilen hedeflere yönlendirilmesiyle beyin hırsızlığının gerçekleşebileceğini dile getirdi.

Ülkenin önemli değerleri olan zeki bireylerin, "düşman" diye belirlenen hedeflere karşı mücadele etme görevleri ile farklı fikirlere neredeyse tamamen kapatıldığına işaret eden Selvi, bu anlamda binlerce insanın beyninin bir amaca hizmet ettirildiğinin darbe girişimiyle görüldüğünü kaydetti. 

"Bir fikre ve düşünceye amade olarak yetiştirildi"
Selvi, şunları kaydetti:

"Ülkemizde terör örgütü FETÖ aracılığıyla büyük bir beyin hırsızlığı yaşanmıştır. Ülkenin zeki insanları küçük yaşlardan ya da ilerleyen dönemlerde bir gruba ve amaca yönlendirilerek hizmet ettirilmiştir. Ülkenin enerjisi, değerli, kaliteli insanları bir emrin komutası içerisine dahil edilmişlerdir. Onların bilgisi, zihni belki pek çok insandan daha yüksek seviyedeydi. Zaten pek çok insan bunun için seçildiler. Küçüklükten itibaren bir görüş etrafında birleştirilen, bir gruba ait oldukları hissettirilen, karşı taraftaki insanlar düşman ve değersiz olarak gösterilen bu insanlar bir yere kadar iyi olma vasıflarını devam ettirdiler. Sorgulamadan itaat eden, kararları kendilerine dikte ettirilen zeki beyinler yetiştirildi ve zamanı gelince bu beyinler, çalan kişiler tarafından arzu edilen şekilde kullanıldı. Beyin hırsızlığıyla zeki insanlar küçük yaşlardan itibaren bir fikre ve düşünceye amade olarak yetiştirildi."


AA

 // FETÖ PKK Mardin Artuklu Üniversitesi
bir kısmı FETÖ-PKK soruşturması kapsamında tutuklanmış/tutuklanması gereken veya ihraç edilmiş/edilmesi gereken Mardin Artuklu Üniversitesi Arkeoloji bölümü araştırma görevlileri ve Mardin Müzesi müdürü ve sağ kolları ile beraber binbir iftira, dedikodu, kumpas ve hukuksuzlukla haklarını gasp ettikleri ve çok mağdur ettikleri Güner Coşkunsu'nun ve diğer mağdurların ahı tutmuş olmalı. Kötülükler ve veballer ölülerini takip ediyor......
06 Ekim 2016 13:13
 // FETÖ PKK Mardin Artuklu Üniversitesi
FETÖcü rektör Serdar Bedii Omay zamanında FETÖden tutuklu olan Rektör Yardımcısı ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Mustafa Oflaz'a Mehmet Akbaş ve İbrahim Özcoşar ile beraber Dekan Yardımcılığı yapmıştır. Hala FETÖden mahpus yatan üniversite imamı genel sekreter Cengiz Aydın ve yine FETÖden tutuklu Mardin Valisi Ahmet Cengiz, FETÖden ihraç edilmiş üniversite hukuk müşaviri Hatice Uçar ve bir kısmı FETÖ-PKK soruşturması kapsamında tutuklanmış/tutuklanması gereken veya ihraç edilmiş/edilmesi gereken...
06 Ekim 2016 13:09
 // FETÖ PKK Mardin Artuklu Üniversitesi
Üniversitedeki Fetö-PKK-ajan idari kadrosuyla Arkeoloji bölümünü daha hiç bir öğretim üyesi kadroya alınmamışken bazıları kendilerinden olan 8 araştırma görevlisiyle doldurulduğu dönemdendir.Daha sonra ajan misyoner olduğu deşifre olduğu için sözleşmesi yenilenmeyen Fransız arkeolog da onun zamanında o meşhur antropolog ve sanat tarihçisi Wikileaks meşhuru karı kocanın girişimiyle işe alınmıştı.Şimdi nitelikli yolsuzluktan ihraç edilmiş olan eski FETÖcü rektör Serdar Bedii Omay zamanında FETÖden...
06 Ekim 2016 13:05
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler