YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Fethullah Gülen rüyasında görmüş deyip 22 soruyu verdiler!"
Matematik öğretmeni H.Ç.'den, çalıntı soru itirafı: 23 yıl önce, kaldığım Gülen cemaati yurdunda 22 matematik sorusunu ezberlettiler. 'Nereden buldunuz' deyince de 'Hoca rüyasında' görmüş dediler. ODTÜ'yü kazandım ama vicdanım rahat etmedi, bıraktım.
"Fethullah Gülen rüyasında görmüş deyip 22 soruyu verdiler!"
06 Şubat 2014 / 09:16 Güncelleme: 06 Şubat 2014 / 09:20

Ankara'da bir lisede matematik öğretmenliği yapan H.Ç., 23 yıl önce Fethullah Gülen cemaatinin yurtlarında kalırken, üniversite sınavına girecekleri sabah 22 matematik sorusu ve yanıtlarının kendilerine ezberlettirildiğini itiraf etti.

Gülen'in soruları rüyasında gördüğünün söylendiğini ifade eden H.Ç. bu şekilde Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ni (ODTÜ) kazandığını ancak bir müddet burada eğitim gördükten sonra yapılan hırsızlığın kendisini rahatsız etmesi nedeniyle vicdan azabından dolayı okuldan ayrıldığını anlattı. 

"1-2 ay sonra ayrıldım"

Ankara'daki bir Anadolu lisesinde lise öğretmenliği yapan H.Ç., 1990-1991 eğitim sezonunda sınav sorularının çalınmasının tanığı olduğunu söyledi.

Gazetemizi arayarak ihbarda bulunan H.Ç. o yıl Ankara Maltepe'de Cebeci semtinde Fethullah Gülen cemaatinin dershanelerine bağlı olan Tunca erkek öğrenci yurdunda kaldığını belirterek, "Sınav sabahı yurt müdürümüz Bahattin Ö. ve belletmenimiz Mevlüt U., bize 22 matematik sorusu ve cevaplarını ezberlettirdiler. Bunların nereden geldiğini sorduğumda ise 'Fethullah Gülen Hocaefendi rüyasında görmüş' dediler. Sınavda tüm bu sorular çıktı ve ben ODTÜ Matematik Bölümü'nü kazandım" dedi." 

'Eğitim fakülteleri dayatması'

Bir çok arkadaşı gibi kazandıkları okullarda eğitime başladıklarını ifade eden H.Ç., "Bu sırada cemaatin Bahçelievler 2. Cadde'deki evinde kalıyordum. Ancak yapılan hırsızlık beni sürekli rahatsız ediyordu. Bazı başka nedenler de beni olumsuz etkilediği için 1-2 ay sonra okuldan ayrıldım" diye konuştu.

H.Ç. daha sonra yine cemaatin yurtlarında kalarak gelecek sene yapılacak üniversite sınavlarına hazırlandığını belirterek yaşadıklarını şöyle anlattı: "Sınava ikinci girişimde İTÜ İnşaat Fakültesi'ni istiyordum. Sınava 3-5 gün kala Fethullah Gülen Samanyolu Koleji'ne geldi. Yüzlerce öğrenciyi oraya topladılar.

1-2 saat süren konuşmasında bizden tercihlerimizi eğitim fakülteleri yönünde kullanmamızı istedi. Bu sınavda sorular verilmedi. Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ni birinci tercih olarak yazmam istendi. Ama ben tıp okumayı hiç istemiyordum. Biyolojim sıfırdı. İkinci tercihimi kendim yapmak istedim. 'Hakkımızı helal etmeyiz şefkat tokadı yersin' diyerek beni korkuttular. Ben de onların istediği Dokuz Eylül Üniversitesi matematik öğretmenliğini yazdım ve eğitimimi burada tamamladım." 

 

SABAH

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
 // HACI BAYRAM ÇABUK
YILLARDIR KPSYİ KAZANIRIM BİŞR TÜRLÜ ATANAMADIM.TAM SIRA BANA GELİR YENİDEN SINAVYAPILIRDI.EĞER DOĞRU İSE BÜTÜN BUNLAR HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
...
06 Şubat 2014 Perşembe 21:24
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM
 // erdal erdal
bu yorumları editör tek tek okuyorsa dikkate alın eğer kıymet veriliyorsa. ben 1989 1990 yılları arası kars cumhuriyet lisesinde ldereceyle yani 2. likle bitirdim. o zamanlar bu cemaatin nil dersaneleri vardı. hani rüyaydı hani tercih dendiğinde bilmemki istanbul mu ankara hukukmu diye beğenmeyenler varken.bu rüya muhabbeti değil..matematik bölümünde ve sayısal derslerde ildeki yarışma derecelerine girerken bir yere yerleşemek koyuyor bana gereğini yapacağız allah evini yıksın fetoş...
06 Şubat 2014 Perşembe 10:25
rüya
 // osman
bende bu adam bu kadar serveti nasıl buldu diyordum desene adam definenin yerini rüyasında görüp çıkarmıştır vay be
eger bunlardan gülenin haberi varsa yerde yatacagı yok ama yok habersizse yapacagı tek şey bunları tek tek haber verip kendisini ALLAH huzurunda kurtarmak...
06 Şubat 2014 Perşembe 10:09
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler