YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fatih Üniversitesi bazı fakülteleri devredecek
Fatih Üniversitesi bazı fakülteleri devredecek
15 Şubat 2013 17:06
Fatih Üniversitesi, Ankara'daki Tıp Fakültesi ve yüksekokullarını Turgut Özal Üniversitesi'ne devredecek.

Fatih Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, üniversitenin Ankara'daki Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile Ankara Sağlık Yüksekokulu, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Hemşirelik Yüksekokulu, Ankara Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu, Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösterecek.

Tıp Fakültesi ve yüksekokulların devir teslim töreni, 18 Şubat'ta Turgut Özal Üniversitesi Konferans Salonu'nda yapılacak.

Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi ve yüksekokulları İstanbul Maltepe'ye taşınarak, burada eğitim verecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, İstanbul'a taşınmalarının kendilerine ayrı bir sinerji sağlayacağını belirtti.

Fakültenin konumunun da önemli olduğunu vurgulayan Tekalan, ''Maltepe Dragos sahilinde tıp okumak, öğrencilere ayrı bir motivasyon ve rahatlık sağlayacaktır. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olarak Maltepe'de ve Ümraniye Polikliniği'nde hizmetlerimiz devam ediyor. Mayıs ayında Şirinevler Tıp Merkezi açılacak'' ifadelerini kullandı.

Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Oral da Fatih Üniversitesi'nden aldıkları bayrağı daha ileriye taşıyacaklarını kaydetti.


AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler