YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evrenin Dili Matematik Oyunları'nın kazananları belli oldu
Evrenin Dili Matematik Oyunları'nın kazananları belli oldu
15 Nisan 2013 16:27
Özel Birikim Okulları’nın bu yıl 6.’sını düzenlediği Evrenin Dili Matematik Oyunları'nın kazananları belli oldu.

Yarışmanın ödül töreni Birikim Okulları Sancaktepe Şube’sinde gerçekleştirildi. Evrenin Dili Matematik Oyunları’nda, 7. Sınıf öğrencisi Yusuf Taşcan yarışma sınavı dahilindeki tüm soruları doğru yanıtlayarak birinci olurken, 4. sınıf öğrencisi Erdem Özdemir ikinci, Süleyman Kılınç ise üçüncü oldu.

Ayrıca her sınıf seviyesinde ilk 15’e giren öğrenciler derecelerine göre aldıkları madalyaların yanı sıra altın ve eğitim bursu gibi ödüller de kazandılar. Öğrencilerin hayatın içinde gelişen matematiği anlamaları, sevmeleri ve matematiğe önem vermeleri hedeflenerek organize edilen “Evrenin Dili Matematik Oyunları”, İstanbul genelindeki resmi ve özel ilkokul ve ortaokulların 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri arasında düzenlendi.

Evrenin Dili Matematik Oyunları iki bölümden oluştu. Önce öğrenciler sınıflara alınarak yarışma sınavı yapıldı. 80 dakikalık yarışmadan sonra ise eğlenceli matematik etkinlikleri başladı.

Yarışma bölümünde 4 ve 8. sınıflarda her sınıf seviyesinde 40’ar soruluk yarışma sınavı uygulandı. Aynı anda 71 takımın kurulabildiği ve 252 öğrencinin oyun oynayabildiği şekilde planlanan eğlenceli matematik etkinlikleri bölümünde öğrenciler; Origami, Tangram, Doğru Cevap Bende, Vazodaki Toplar, Hadi Anlat, Satranç, Zeka Küpü, Mangala, Tip Over, Chocolate Fix, Top This, Katamino, Quoridor, Quarto isimli oyunlar oynadı.

 

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler