YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergen, ilk anaokulunu açtı
Gülben Ergen ilk anaokulunu 23 Nisan'da açtı
Ergen, ilk anaokulunu açtı
23 Nisan 2010 / 22:39 Güncelleme: 23 Nisan 2010 / 22:39

Gülben Ergen'in hayata geçirdiği "Çocuklar gülsün diye" kampanyasının ilk anaokulu Tokat'ın Reşadiye ilçesine bağlı Bozçalı Beldesi'nde açıldı. 
 

"Çocuklar gülsün diye" kampanyası kapsamında Tokat ile Mardin'e okul yaptırmaya karar veren Gülben Ergen ilk olarak Tokatlı çocukları 23 Nisan'da sevindirdi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile imzaladığı protokolün ardından çalışmalara başlayan ve  üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek destek toplayan Ergen,  kısa sürede Reşadiye ilçesine bağlı Bozçalı beldesinde ana okulun temelini atarak açılmasına öncülük etti.

Uçakla geldiği Sivas'tan Tokat'a uzun bir yol kat eden Ergen, okulun açılışına katıldı. Yöre halkının yoğun ilgi gösterdiği programa Vali Şerif Yılmaz, AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ve Bozçalı Belediye Başkanı Mustafa Yıldız katıldı.

Törende konuşma yapan ünlü sanatçı Gülben Ergen, okul öncesi eğitimi önemsediğini söyledi. Kampanya kapsamında sadece 2-5 yaş arası çocukların eğitimini hedeflediklerini ifade eden Ergen, "Biz bağışçılarımıza kahramanlarımız diyoruz. Bağışçılarımızın katkılarıyla bu ana okulu oldu. Ben burada sadece aracıyım. Anneler siz çok önemlisiniz. Sizin yetiştireceğiniz evlatlar bu okul için çok önemli. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.  

Vali Yılmaz ise okul öncesi eğitimin önemine değindi. "Çocuklar gülsün diye" kampanyası kapsamında ilk anaokulun Tokat'ta açmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yılmaz, Tokat'ta 8 bin  462 anaokulu öğrencisi bulunduğunu 13 ana okulunu olduğunu kaydetti. Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesilerek anaokulunun açılışı yapıldı.

Anaokulunda öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet eden Ergen'i hayranları yalnız bırakmadı. Yoğun ilgi nedeni ile zor anlar yaşayan Ergen, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun "Seda Sayan annesi Tokatlı olduğu için Tokat'a okul yaptırdı, siz neden Tokat'ı tercih ettiniz" şeklindeki soruya Ergen, "Biz şehirlerimizi Milli Eğitim Bakanımız ile birlikte belirledik. Anaokulunun az olduğu çocukların çok fazla olduğu, ana okuluna gidemeyen çocukların olduğu bölgeleri belirledik. Tokat, Mardin, Trabzon, Sinop, Erzurum ve Hatay olmak üzere 6 ilde ulaşılması zor yerele gitmek istedik. Herkesin dikkatini çekmek adına güzel oldu. Çok büyük ekiple zorlukları aşarak bu seviye geldik" diye konuştu. İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler