YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a çığlık gibi atama mektubu
Erdoğan'a çığlık gibi atama mektubu
22 Ocak 2013 22:55
Ataması yapılmayan öğretmenler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çığlık gibi bir mektup yazdı. Başbakan'dan atama isteyen öğretmenler "Bizler dağa çıkmadık ama sizin talimatınızla göreve getirilenler tarafından aşağılandık" dedi.

Seslerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a duyurabilmek için günlerce eylem yapan öğretmenler bu sefer de Başbakan Erdoğan'a mektup yazdı.

Mektupta yanlış anlaşıldıklarını atama haklarını istediklerini söyleyen ataması yapılmayan öğretmenler, Başbakan'a neden atama yapılmadığını açıklamasını istedi.

İşte o mektup:

Bizler ataması yapılmayan öğretmenler olarak yanlış hiçbir şey yapmadık. Öncelikle ALLAH’ın ilk emri üzerine, peygamber efendimizin vasiyeti üzerine sadece okuduk. Ancak şimdiye kadar emeğimizin karşılığını alamadığımız gibi bizim oylarımızla seçilen sizin talimatınızla göreve gelen yetkililer tarafından sadece aşağılandık.

Bizler dağa çıkmadık, elimize silah almadık, en zor günlerimizde bile başkalarına zarar vererek geçimimizi sağlamayı hiç düşünmedik. Hatta meslek onurumuzu da bir kenara bıraktık evimize ekmek götürebilmek için tezgahtarlıktan tut simit satmaya kadar anlamadığımız her işi gocunmadan yapmaya çalıştık.

Ne sitem ettik ne de hayıflandık. Tek bir isteğimiz vardı o da eğitimini gördüğümüz mesleğimize kavuşmak. Bizler sizlerden HZ. ALİ, HZ. EBUBEKİR, HZ. ÖMER adaleti bekliyoruz sadece, 10 yıldır yapılan Şubat atamalarının niye yapılmadığını anlayamıyoruz. Bu konuda da sizden ya bir müjdeli haber ya da ayrıntılı bir açıklama bekliyoruz.

SİZDEN SADECE DEĞER GÖRMEK İSTİYORUZ. Sizler Filistin’deki kardeşlerimizin feryadına yetiştiniz. Suriyeli mültecilerin imdadına koştunuz, Aragan’daki yardıma muhtaç insanlara kucak açtınız.

SAYIN BAŞBAKANIM ŞİMDİ SANA KENDİ EVLATLARIN SESLENİYOR. BİZLERE SIRTINI DÖNME….

Turhan Çetin

22:16
 // Kenan Akkuş
En az üç çocukmuş...
1. Çocuk mendil satsın
2. Çocuk ayakkabı boyasın
3. Çocuk devlete asker olsun.
Önce her ile en az 3 fabrika yap da ondan sonra düşünürüz. Olmasa, Devlet Üretme Çiftliği diye bir kurum, kurun oraya yerleşelim. Zavallı işadamları elemansız kalmasın....
23 Ocak 2013 22:16
yarin bosa harcanan gencligin onunfe kimse duramaz selin onunde duramayi
 // hamit sacli
Sayisi belirsiz egitim fakultesi acildi bu da yetmkyormus gibi uc bes kuris fazla ders ucreti almak icin acilan ikinci ogretimler dahada olmadi ucret icin yaz okuluna birakilan ogrenciler al oyaladiniz ve birer diploma verdiniz yuz binlerce genc ogretmen oldu bunlar ne is yapacak siz ucreti aldiniz kadabalarda hic bir alt yapisi olmayan yuksekokul ve fakulteler niteliksiz hocalar bosuna memleketin parasini car cur edip gencleri oyalamayin yarin cok gec olur sloganvari demoogojik konusmalar bos ...
23 Ocak 2013 01:12
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler