YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erciyes Üniversitesi’nde Kırca gerginliği
Erciyes Üniversitesi’nde Kırca gerginliği
24 Aralık 2012 17:09
Erciyes Üniversitesi’nde hafta içi iki karşıt görüşlü öğrenci gurubu arasındaki gerginlik sonrasında bu gün Sabancı Kültür Sitesi’nde Levent Kırca’nın söyleşisi öncesinde de gerginlik yaşandı.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde Levent Kırca’nın öğrencilerle söyleşisi öncesinde kısa süreli gerginlik yaşandı. Levent Kırca’nın söyleşisi başlamadan önce salon dolarken, Ülkücü öğrenciler de söyleşiyi dinlemek için salona girmek istedi. Gurup hafta içinde kampus alanında yaşanan gerginlik sonrasında, polis ekipleri tarafından güvenlik gerekçesiyle Sabancı Kültür Sitesi’ne alınmadı.
 
Yapılan görüşmeler sonrasında yaklaşık 20 kişi adına açıklama yapan Cemil Parlak, karşıt gurup oldukları gerekçesiyle içeri alınmadıklarını ileri sürerek, “Biz buraya sadece Levent Kırca’yı izlemek ve dinlemek için geldik. Emniyet bize karşıt grup olduğumuz için içeri alınmayacağımızı söyledi. Öğrenci kimliklerimizi göstermemize rağmen içeri alınmadık. Biz Levent Kırca’nın Türk örf ve adetlerini karalayan gösterilerini protesto da edebilirdik. Biz buraya sadece Levent Kırca’yı izlemek için gelmiştik” diye konuştu.
 
Yapılan açıklama sonrasında 20 kişilik gurup olaysız bir şekilde Sabancı Kültür Sitesi önünden ayrılırken, Levent Kırca yarım saat geçmesine rağmen henüz söyleşi için salona gelmedi.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler