YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
EKPSS atama sonuçları açıklandı  EKPSS  sonuç öğren 2016
EKPSS atama sonuçları açıklandı EKPSS sonuç öğren 2016
16 Aralık 2015 16:55
Engelleri adaylarına özel olarak yapılan EKPSS başvurularının sonucu bugün belli oldu. Aralık 2016'da yapılan EKPSS atamalarının sonucu bugün açıklandı. Birçok engellenin yüzü EKPSS ile güldü.

Engelli adayların kamuda memur olmasına olanak sağlayan EKPSS Kura çekimleri bugün canlı kura çekimi ile belli oldu. EKPSS, kamuya Engeli memur alımı için başvurular geçtiğimiz günlerde geçekleştirilmişti. Engelli Memur alımı için kura çekimi bugün gerçekleşti. Peki, EKPSS atama sonuçları 16 Aralık tarihinde gerçekleşen kura çekimi sonrasında ataması yapılan adaylar mutlu olurken, atanamayan adaylar ise 2016 yılı içerisinde yapılacak olan EKPSS atamalarını beklemeye başladılar.

EKPSS,  Engelli vatandaşlarımızın, Kura çekimi sonucunda kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmeleri için düzenlenen kura töreni ile belirlenmektedir. 2015 yılı atamaları için gerçekleşen Kura Töreni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu‘ nun katılımları ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. EKPSS atama listesi haberimizde.

EKPSS ATAMA SONUÇLARI BELLİ OLDU!

E KPSS atama sonuçları 16 Aralık 2015 itibari açıklandı. Başvurularının geçtiğimiz aylarda alındığı EKPSS 2015 atamaları için gerçekleşen Kura Töreni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema RAMAZANOĞLU ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SOYLU‘ nun katılımları ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.  Bugün gerçekleşen kura çekimli sonrasında 2015 yılını Kamuya Engelli Personel Ataması gerçekleşmiş oldu.  Bir sonraki EKPSS Ataması ne zaman yapılacak? Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS 2016) Merkezimiz tarafından 24 Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacaktır.

EKPSS 3. ATAMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

EKPSS 3. ATAMALARI TAM LİSTE İÇİN TIKLAYIN

2016 EKPSS BAŞVURULARI VE SINAV TARİHİ

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS 2016) Merkezimiz tarafından 24 Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacaktır. EKPSS’ye; ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracaklardır. Sınava girmesi gereken bu adaylar için ekpss başvuru süresi 23 Şubat 2016 tarihinde başlayacak, 9 Mart 2016 tarihinde sona erecektir.

EKPSS’KE KİMLER BAŞVURABİLİR?

EKPSS’ye; ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracaklardır. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi 23 Şubat 2016 tarihinde başlayacak, 9 Mart 2016 tarihinde sona erecektir.

EKPSS BAŞVURU ŞARTLARI

Kuraya; ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracaklardır. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklardır. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 3-16 Mayıs tarihlerinde yapılacaktır.

Adayların başvuru yapmak için ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce, bulunduğu adres ilindeki (varsa adres ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu belirtir onaylı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini, kendileri için yukarıda belirtilen süreler içinde almaları gerekmektedir. Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi yanında bulunmayan adayların başvuruları alınmayacaktır.

Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri EKPSS’de ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru Merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır.

2016-EKPSS KILAVUZU,

EKPSS 2016 yılında başvuru kılavuzu, ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinden başvuru tarihinde yayımlanacaktır. Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, 2016-EKPSS Kılavuzunda yer almaktadır. EKPSS’ye ve kuraya başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

 // Mesut kizir
Seçildiği saygilar...
15 Mayıs 2016 15:58
 // Akif
Atama bn unuttu...
17 Aralık 2015 15:51
 // zeynel altun
Seçildim mi...
16 Aralık 2015 19:39
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler