YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
EĞİTİM-SEN'den 'Kadrolaşma' iddiası
EĞİTİM-SEN'den 'Kadrolaşma' iddiası
23 Eylül 2013 16:23
Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Remzi Çiftçi, Milli Eğitim’de 'sözlü sınav' yöntemi ile kadrolaşma yapıldığını ileri sürdü.

Çiftçi, bir grup sendika üyesi ile birlikte Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yaptığı açıklamada, 'MEB Yönetici Atama Yönetmeliği'nde yapılan değişikliklerin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle birlikte, yönetici atamalarında mülakat (sözlü sınav) yöntemi üzerinden kadrolaşma politikası izlenmeye başlandığını öne sürdü.

Geçtiğimiz yıllarda Danıştay tarafından iptal edilen 'sözlü sınav' üzerinden, yazılı sınavda düşük not alan başka sendika üyelerine atama için hangi not gerekiyorsa o notun verildiğini savunan Çiftçi, "Elde ettiğimiz verilere göre; Türkiye genelinde Eğitim Bir-Sen üyelerinin, yazılı sınavlarına bakılmaksızın yüksek puanlar verilerek, sözlü sınavla yönetici olarak atanmalarının önü açılmış, Eğitim-Sen üyeleri, yazılı sınavda aldıkları yüksek puanlara rağmen, sözlü sınavda elenmişlerdir. Bu kapsamda, Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde okul müdürlükleri için yapılan sözlü sınav sonucuna ait tablo, adaletsizlik belgesidir" dedi.Uygulamayı 'hukuksuzluk' olarak nitelendiren Çiftçi, bunun takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

 

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler