YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
E-Okul Vbs Giriş sistemi Şubat 2016
E-Okul Vbs Giriş sistemi Şubat 2016
13 Şubat 2016 10:13
MEB'in resmi internet sitesi olan e-okul vbs giriş sistemi ile öğrenci bilgilerine ulaşabilirsiniz.E-okul giriş sisteminde; not bilgileri, devamsızlıklar, takdir ve teşekkür belgesi, karne notları, ders programları, nakil bilgileri, proje işlemleri gibi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın sunduğu ve velilerin kullandığı e-okul vbs içerisinde not bilgileri, devamsızlıklar, takdir ve teşekkür belgesi, karne notları, ders programları, nakil bilgileri, proje işlemleri gibi bir çok bilginin bulunduğu sistem yoğun olarak kullanılıyor. E-okul veli bilgilendirme sisteminde de anneler ve babalar çocuklarının durumu hakkında doğru bilgilere e-okul üzerinden ulaşabiliyor. Sizde bazı giriş bilgilerine sahip olduktan sonra e-okul vbs giriş sistemi ile öğrenci bilgilerine ulaşabilirsiniz. MEB'in resmi internet sitesi olan bu sayfadan hem yazılı hem de sözlü notlara ulaşmak mümkün oluyor. E-E-okul mobil giriş detayları haberimizde.

E-OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-okul giriş sistemi oldukça basit ve kullanışlıdır. Önceden veliler çocuklarının durumunu, yazılı ve sözlü sonuçlarını öğrenmek için okula gitmek zorunda kalırdı. Fakat şimdi teknoloji çağında olduğumuz için her şey gibi eğitim de kolaylaştı. E-okul sayfasına giriş yapmak için öncelikle TC kimlik numarası ve yan tarafta resimde yazan rakamları girerek tamam butonuna tıkladıktan sonra sisteme giriş yapmış oluyorsunuz. Bu sayfaya her girdikten sonra size farklı sorular gelecektir, bunun amacı ise her bir karışıklığa yol açmadan doğru öğrencinin sayfasına giriş yapmakdır. Kimlik bilgileri doğrulandıktan sonra öğrencinin fotoğrafını seçmeniz gerekmektedir. Sorulan sorular arasında genellikle 'doğduğu ay, nüfusa kayıtlı olduğu yer, doğum yeri, cilt no, aile sıra no vb.' nüfus cüzdanı bilgileri soruluyor. Bunun amacı da güvenlik sağlamak ve başkalarının sayfalarınıza girmesini engellemektir.

E-OKUL MOBİL GİRİŞ

2007 yılında Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen sistem; devlet okulları, ilköğretim özel okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları ve ortaöğretim kurumlarını kapsamakta ve bu sistem üzerinden bilgi alışverişi sağlamaktadırlar. E-okul öğrencilerin okul dönemi içerisindeki tüm aktiviteleri ile ilgili bilgi vermenin yanı sıra öğrecilerin yıl içerisinde girmiş oldukları sınav başvuruları ve sonuçlarını sorgulama, e-okul devamsızlık öğrenme imkanı sunmaktadır. Yani bir çok işlemi tek bir sayfa üzerinden sunan e-okul sistemi sadece bilgisayarlardan değil e-okul mobil uygulama yüklenerek cep telefonlarından da yapılabilmektedir.

E-okul mobil giriş işlemleri ise oldukça kullanışlı ve basit. İlk önce android veya ios işletim sistemine sahip olan telefonlarınızdan Google Play ya da İtunes'e girerek 'e-okul' mobil uygulaması yüklemeniz gerekiyor. Yüklediğiniz uygulamayı açtıktan sonra ekrana gelen okul numarası, tc kimlik no bilgisi, ve güvenlik açısından ekrana gelen kodları girdikten sonra istediğiniz bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Fakat yine güvenlik açısından öğrencinin doğduğu ay, doğum yeri, cilt no, aile sıra no gibi bilgileri de girmek gerekiyor. Ücretsiz olarak indirilen mobil uygulama telefon dışında tabletlerden de kullanılabiliyor. E-okul devamsızlık öğrenme işlemi de bu uygulamanın içinde olduğu için isteyen veliler aynı şekilde giriş yaparak çocuklarının kaç gün devamsızlık yaptığını, kaç günlük devamsızlık hakkı kaldığını öğrenebiliyor.

E-OKUL SORGULAMA

E-okul sorgulama işlemleri de giriş yapmak kadar kolaydır. Giriş yaptıktan sonra not girişleri, sınav bilgileri, yazılı, sözlü notları, sınav tarihleri, TEOG sonuçları gibi, alınan belgeler, e-karne, yazılı ortalamaları, duyurular gibi bir çok sorgulama yapabilirsiniz. İlk ve orta dereceli okulları kapsayan bu sayfada her bir öğrencinin özel dosyası bulunuyor. Hem öğretmenler hem veliler hem de öğrenciler kendi not bilgilerini görebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan e-okul sorgulama işlemlerindan yazılı ve sözlü not sorgulamaları da yapılabiliyor. MEB'in e-okul arayüzünü yenilemesinden sonra veliler etkinlikleri şubelerin ortalama notlarını ve ders programlarını da öğrenebiliyorlar. Bunun yanı sıra grafiklerle de görebiliyorlar.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler