YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
e okul MBS mobil giriş nasıl yapılır? 2016 takdir teşekkür sorgulama
e okul MBS mobil giriş nasıl yapılır? 2016 takdir teşekkür sorgulama
11 Ocak 2016 17:15
Takdir mi aldım teşekkür mü aldım diye merak eden öğrenciler için haberimizi hazırladık. Okulların kapanmasına az süre kala e okul MBS mobil girişiyle takdir veya teşekkür alıp almadığınızı, not durumlarınızı kontrol edebilirsiniz.

e-okul MBS mobil sistemi öğrenciler ve velilerin büyük işine yatıyor. e okul vbs mobil giriş nasıl yapılır, takdir teşekkür belgesi sorgulama nasıl yapılır detaylar haberimizde.

E okul vbs mobil giriş nasıl yapılır, takdir teşekkür belgesi sorgulama konusu okulların tatil olmasına yaklaştığımız bu günlerde oldukça fazla önem taşıyor.

E Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin okulla ilgili her türlü soruları ve sorunları için hizmet veriyor. E okul vbs mobil giriş, öğrencilere not sorgulama, devamsızlık gün sayısı sorgulama, karne notu sorgulama ve takdir teşekkür belgesi sorgulama alanında öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır.

MEB, E okul uygulamasının gelişen teknoloji de her alanda kolay kullanımını sağlamak için e okul vbs mobil giriş uygulamasını hizmete soktu. Özellikle akıllı telefon kullanıcısı veli, öğrenci ve öğretmenler için büyük kolaylık sağlayacak uygulama, e okul vbs mobil giriş android, e okul vbs ios olarak geliştirildi. E okul vbs android ve e okul vbs ios nasıl indirilir? E Okul takdir ve teşekkür belgesi sorgulama nasıl yapılır? ile ilgili detaylı bilgi haberimizin ayrıntılarında.

E OKUL VBS TAKDİR TEŞEKKÜR BELGESİ SORGULAMA

E okul uygulaması okulların yarıyıl tatiline gitmelerine kısa bire süre kala yoğun bir şekilde kullanılıyor. Öğrenciler ve velileri okulla ilgili merak ettikleri her türlü soruyu e okul vbs uygulaması üzerinden gerçekleştiriyorlar. Okulların sömestr tatiline girecekleri bu sıralar karne notlarını ve bu notlar ile takdir teşekkür belgesi sorgulama çok sık kullanılan hizmetler arasında yer alıyor. Takdir teşekkür belgesi sorgulama yapmak isteyen öğrenciler; E okul resmi sitesine giriş yaparak, (haberimiz de bulunan linki tıklayarak) karşımıza çıkan ekrana T.C. Kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yapıldıktan sonra güvenlik kodu yazılarak giriş yapılarak ilgili seçeneklerden takdir teşekkür belgesi sorgulaması yapılabilir.  

E OKUL İÇİN TIKLAYINIZ!

 

E OKUL SİSTEMİ HANGİ ALANLARDA KULLANILIYOR

 E-Okul veli bilgilendirme sistemi öğrenci ve velilerine geniş hizmetler sunuyor.  Veliler okula gitmeden çocukları ile ilgili her türlü bilgilere ulaşabiliyorlar. Çocukların okulla ilgili devamsızlık, not ve daha birçok bilgiye ulaşabiliyorlar. Türkiye’de eğitimin daha kaliteli ve daha üstün bir statüye kavuşabilmesi amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da internet aktif şekilde kullanılıyor. Dijital platform üzerinde birden fazla sanal eğitim projesiyle öğrencilere ve velilere çok daha modern bir eğitim sunabilmeyi amaçlayan Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-Okul sistemi bu noktada etkin yapısıyla daha fazla öne çıkıyor. E-Okul veli bilgilendirme sistemi velilerin ve öğrencilerin, okuldaki öğrenci başarı durumuna ilişkin olarak en güncel ve en ayrıntılı eğitim verilerini internet hız ve kolaylığında takip edebilmelerine yardımcı oluyor. Türkiye’de öğrencilerin eğitim yaşamlarında velilere düşen görevin daha etkin biçimde oluşturulabilmesi amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı sanal eğitim projesi E-Okul sistemini, Türkiye’deki eğitim sisteminin en temel yapıtaşlarından birisi haline getirdi. 

Her zaman öğretmen ve okul idarecileri tarafından hem öğrencilerin hem de okulun en yeni ve en güncel bilgilerinin girişlerini düzenli olarak sanal eğitim projesi E-Okul sistemine yapılmasını sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı velilerin, her zaman internet üzerinden en güncel eğitim verilerine ulaşabilmelerine yardımcı oluyor. Günümüzde internetin bulunduğu her yerden Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital platform üzerinde yer alan E-Okul sisteminin ikinci aşaması olan E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş sayfasına ulaşarak, öğrencilerin okuldaki son durumuna ilişkin ayrıntılı ve güncel bilgiler alınabiliyor. Böylelikle velilerin günümüzde okula gitmek zorunda kalmadan son derece pratik bir şekilde çocuklarının okuldaki durumları ile ilgili olarak merak ettikleri ve öğrenmeleri gereken tüm güncel eğitim verilerini internet kolaylığında örenebilmeleri sağlanabiliyor. Bu sebeple de günümüzde veliler tarafından da dijital platform üzerinde yer alan bu Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul sistemi son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Bu sebeple de günümüz modern Türkiye’sinin eğitim sistemi içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından E-Okul sistemine aktif şekilde yer veriliyor.

E OKUL ÖĞRETMEN GİRİŞ YAPMA

Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul.meb.gov.tr adresinden E-Okul sisteminin bilgi girişi bölümüne erişim sağlayabiliyor. Bu web portalında E-Okul yönetim bilgi sistemi giriş işlemleri için öğretmenler e-okul.meb.gov.tr adresinde yer alan yönetim bilgi sistemi giriş bölümünde bakanlığın görev sürelerinin başlangıcında kendilerine vermiş olduğu kullanıcı adı ve kullanıcı şifre bilgisi ile giriş yapabiliyor. Daha sonra pratik ara yüz içerisinde son derece kolay bir şekilde öğrencilerin verilerinin girişini yapabiliyor.

E OKUL VBS GİRİŞ  

E-Okul veli bilgilendirme sistemi içerisinde veliler, not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, haftalık ders programı, alınan dersler, derslere giren öğretmen bilgileri, sınav sonuçları, sınav tarihleri, sözlü notları, şube ortalaması ve başarı belgeleri gibi en güncel eğitim verilerini içeren bilgilere kolay bir şekilde erişim sağlayabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet üzerinde yer alan veli bilgilendirme sistemine son derece pratik bir şekilde erişim sağlayabilen veliler çocukların notlarından, devamsızlık durumlarına kadar en güncel eğitim verilerini öğrenebilme fırsatına sahip olabiliyor. Veliler, dijital platform üzerinde yer alan e-okul.meb.gov.tr/ adresinden sisteme erişim sağlayabiliyor.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler