YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düzce Üniversitesi'nden Belediye'ye protesto
Düzce Üniversitesi'nden Belediye'ye protesto
25 Aralık 2012 21:10
Düzce Üniversitesi Akçakoca Yerleşkesinde öğrenim gören yüzlerce öğrenci 2006 yılından bu yana 9 kilometre uzunluğundaki yolun çamur sorununa çözüm bulunmaması nedeniyle çamurlu yolda yürüyerek Akçakoca Belediyesi önünde protesto gösterisinde bulundular

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulundan Akçakoca Belediyesine  kadar yürüyerek gelen yüzlerce  öğrenci gurubu polis eşliğinde DÜ Akçakoca Doğancılar Kampüsü önünden başlattıkları yürüyüşlerinde sloganlar atarak belediye önünde oturma eyleminde yaptılar.
 
Belediye Binası önünde  yaptıkları basın  açıklamasında ,Akçakocalılar kadar Akçakoca’yı sevdiklerini bu şehrin gelişmesi için katkı verdiklerini vurgulayarak;“2006 Yılından bu yana Her gün binlerce öğrencinin kullanmak zorunda oldukları kötü yolun yıllardır neden yapılamadığını anlayamıyoruz. Hangi kurum yapacaksa bir an önce Parlayan Kent Akçakoca’ya , Üniversiteye yakışmayan bu yolu yapsın “ ifadelerine yer verdiler.
 
Daha sonra Başkan Albayrak’ın  gurubu temsilen bir heyetle görüşmek istemesi üzerine seçilen üç temsilci Başkan Albayrak ile görüştü.
 
Başkan Albayrak temsilcilere konu ile ilgili olarak tam bir bilgiye sahip olmadıklarını söyleyerek başladığı konuşmasında “Öncelikle sizleri konu ile ilgili bilgilendirmek istiyorum. Bu yolun  bir kısmı bizim , bir bölümü özel idarenin hizmet alanı içinde. Belli zamanlarda buraya geçici çalışmalar yaptık. Özel idarede yaptı. Ancak kesin çözüm için doğal gazın tamamlanması gerek. Kesin çözüme kadar  yapılacak çalışmalarla ilgili uğraşıyoruz. Bunu da kısa sürede tamamlayacağız“ dedi.

Başkan Albayrak en önemli üç hedefinden birinin Akçakoca’yı Üniversite kenti yapmak olduğunu belirterek, “Kısa sürede yolu baskı beton sistemiyle yapacağız. Ücretlerle ilgili bir dahlimizin olabileceğini sanmıyorum. İnceleyeceğiz. Ancak şunu bilmenizi isterim. Üniversite yolunu 20 metre genişliğinde  bölünmüş ve bisiklet yolunun da bulunduğu bir şekilde projelendirdik. Bununla ilgili çalışmaları  Sayın Valimiz ve kaymakamımızla paylaştık. Bakanlık düzeyinde girişimlerimiz var. Doğalgaz çalışmaları oturur oturmaz bu başlayacaktır” dedi.
 
Başkanla görüşmelerini tamamlayan temsilciler dışarıda bekleyen arkadaşlarına görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulundular ve sessizce dağıldılar.


İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler