YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dün milyonlarca öğrenciyle büyük çevre temizliği y
Dün milyonlarca öğrenciyle büyük çevre temizliği y
05 Haziran 2008 09:56
Dün milyonlarca öğrenciyle büyük çevre temizliği y

Tüm Türkiye'de milyonlarca ilköğretim öğrencisi kentlerinde temizlik yaptı, tonlarca çöp topladı. Milli Eğitim Bakanı Çelik, etkinliğin gelecek yıl da sürmesini istediklerini söyledi. Dünü temizlik yaparak geçiren öğrenciler hallerinden memnundu.


Dünya Çevre Günü nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı karar gereğince dün tüm Türkiye'de çevre temizliği vardı. Yaklaşık 20 milyon öğrenci, eğitim görevlileri ve veliler çöp topladı. "Temiz Sular Temiz Türkiye" kampanyası Akdamar Adası'nda düzenlenen törenle başlatıldı. Kampanya nedeniyle Van'da olan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Bugün Türkiye'nin 81 ilinde 20 milyon insan şu anda hareket halindedir. Bu projenin, bundan sonraki yıllarda da bir bilinç halinde devam etmesini diliyorum" dedi.


HAREKAT HER YERDE


Dünya Çevre Günü'nde, okulların bir gün süreyle tatil edilerek, deniz kıyılarında, akarsu ve göl havzalarında, piknik alanlarında ve diğer açık alanlarda temizlik yapılması kararı çerçevesinde öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde toplu olarak temizlik yaptı. Ankara'daki temizlik, Eymir Gölü'nde gerçekleşti.


SAHİLLER ÖĞRENCİ DOLDU


Antalya'da öğrenciler, Konyaaltı sahilinde bir araya geldi. Sahilden en çok sigara izmariti toplayan öğrenciler, büyüklerine sigara içmemeleri ve izmaritleri yere atmamaları çağrısında bulundu. İzmir'de İnciraltı Kent Ormanı'nda kıyı temizliği yapıldı. Bodrum'da öğrenciler, Bodrum Belediyesi temizlik işçileri ve 20 dalgıç Kumbahçe sahilinde temizlik yaptı. Öğrenciler, bir kilometrelik sahil şeridini temizledi. Sahilde güneşlenen turistler, öğrencilerin çalışmasını ilgiyle izledi.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler