YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dün de 800 muhalif gözaltına alındı
Dün de 800 muhalif gözaltına alındı
Dün de 800 muhalif gözaltına alındı
08 Kasım 2007 / 10:45 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Geçtiğimiz cumartesi günü Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in olağanüstü hal ilan ettiği Pakistan'da sular durulmuyor. Ülkede, dün gece de yaklaşık 800 muhalifin tutuklandığı bildirildi.

Eski Başbakan Benazir Butto'nun lideri olduğu Pakistan Halk Partisi sözcüsü Cemil Sumro, dün gece yaklaşık 800 destekçilerinin tutuklandığını kaydetti. Polis güçlerinin, Ravalpindi'de yarın yapılması planlan büyük çaplı gösteri öncesinde, Pencap eyaleti genelinde tutuklamalar yaptığı belirtiliyor. Bu arada bazı intihar eylemcilerinin, Pakistan Halk Partisi'nin yarın düzenlemeyi planladığı mitingi hedef almak üzere Ravalpindi kentine geldiği bildirildi.

Kente intihar eylemcilerinin girdiğine yönelik kesin bilgileri bulunduğunu belirten Ravalpindi Emniyet Müdürü Saud Aziz, kalabalığı ve masum insanları hedef almaya hazır 8 saldırganın kente girdiğini düşündüğünü söyledi. Polisin, Butto'yu, çok ciddi tehditler bulunduğu konusunda uyardığı da kaydedildi.

Polisin gösteriye izin vermeyeceğini açıklamasına rağmen Butto yandaşlarına, lideri olduğu Pakistan Halk Partisi'nin cuma günü Ravalpindi kentinde yapacağı yürüyüşe katılmaları çağrısında bulunmuş, yandaşlarından, her ne pahasına olursa olsun bu gösteriye katılmalarını istemişti
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler