YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakırlı çocuklar bilimle buluştu
Diyarbakırlı çocuklar bilimle buluştu
04 Mayıs 2013 15:37
'Gezici Bilim Müzesi'’ adıyla Türkiye’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden birini gerçekleştiren Bahçeşehir Koleji, Ninova Park Alışveriş Merkezi (AVM) önünde Diyarbakırlı çocukları bilim ile buluşturdu.

Türkiye genelindeki okullarında açtığı Bilim Müzeleriyle bilimin başlangıç noktası olan Bahçeşehir Koleji, bu kez de bilimi Türkiye’deki tüm çocuklara ulaştırmak için Gezici Bilim Müzesi projesini hayata geçirdi.

İlk olarak İstanbul’da ziyaretçileri ile buluşan 'Gezici Bilim Müzesi'’, Adana, Mersin, İskenderun, Gaziantep, Ankara ve Şanlıurfa’dan sonra Güneydoğu'nun en büyük alışveriş merkezi olan Diyarbakır Ninova Park AVM önünde Diyarbakırlı çocuklarla buluştu.

Gezici Bilim Müzesi içinde bulunan ve Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 25 ayrı istasyonda deney çalışmaları yapılarak bilim tüm çocuklara en ilgi çekici şekilde anlatıldı. Müzeyi gezen çocuklardan 8. Sınıf öğrencisi Sümeye Kaplan, müzeyi çok beğendiğini belirterek, okulda öğrendiklerinin uygulamalı halini müzede gördüklerini söyledi.

Öğrencilerini müzeye getiren fen ve teknoloji öğretmeni Fadime Toprak ise, müzede bulunan materyaller sayesinde öğrencilerin hem okulda gördüklerini tekrarlama fırsatı bulduğunu hem de uygulama şansı yakaladıklarını ifade etti. Diyarbakır Bahçeşehir Koleji Kurucusu Zeki Eser, "Bahçeşehir Kolejleri olarak gezici TIR'ımızla tüm Türkiye’yi geziyoruz. Şu ana kadar 21 kilometre yaptık. 2 ve 4 Mayıs tarihleri arasında Diyarbakırlı çocuklarla buluşuyoruz.

Müzemiz anaokulundan liseye kadar bütün öğrencilerimize hitap ediyor. Burada gördüğünüz bütün bilim aparatlarının hepsi Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri tarafından yapılmıştır. TIR'ımız daha yollara devam edecek, ülkemizdeki bütün illerimize hitap edecektir. Bu projemiz sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde yapılan bir projedir" dedi.

Gezici Bilim Müzesi, 2,3,4 Mayıs 2013 tarihleri arasında Diyarbakır’da bulunduktan sonra Bursa, Bandırma, Balıkesir, Burhaniye, İzmir, Denizli, Samsun, Kayseri, Edirne, Kocaeli‘nde çocukları bilim ile buluşacağı bildirildi.

 

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler