YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diş hekimi adayları beyaz önlüklerini giydi
Diş hekimi adayları beyaz önlüklerini giydi
08 Mart 2013 14:25
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından ‘’Yeni Yüzyılda Diş Hekimliği Konferansları’’ kapsamında düzenlenen ‘Dünden Bugüne Diş Hekimliği’ konulu konferans ve ‘Beyaz Önlük Giyme Töreni’ yapıldı.

 

Diş hekimliği öğrencilerimizin önlük giyme merasiminin düzenlendiğini, hepsinin çok mutlu olduğunu, ailelerinin, hocaları ve yöneticilerinin de çok mutlu olduğunu dile getiren Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz, “Vakfımız vatan, sağlık ve eğitim vakfı. Eğitimden önce sağlığımızı dile getirmişler ve üniversitemizde 15 birim var. Bu birimlerden neredeyse yarısı sağlıkla ilgili bölümler. Tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi, eczacılık fakültesi, sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu ve sağlık bilimleri enstitüsü var” dedi.
 
En çok sağlık fakültesi
 
Vakfın işleyişine uygun olarak sağlık fakültelerinden bir tanesi de diş hekimliğini olduğunu söyleyen Prof. Dr.Gündüz, “Özellikle Dr. Azmi Ofluoğlu sağlık konusundaki her türlü eğitime özellikle önem veriyor. Biz de elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz, daha kaliteli bir eğitim verilmesi açısından” dedi. Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin Türkiye için bir şans olduğunu belirten Prof. Dr. Gündüz, “Üniversitelerde bu kadar sağlıkla ilgili fakültenin bir arada kurulduğu üniversite henüz yok. Devlet üniversitelerinde var fakat vakıf üniversitelerinde yok. Vakıf üniversiteleri içinde en çok sağlık fakültesine sahip olan üniversiteyiz” diye konuştu.
 
İlk önlüklerini giydiler
 
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Haluk İşeri, “Yeni Yüzyıl Üniversitesi genç ve dinamik bir üniversite. Diş Hekimliği Fakültesi eğitime 2012 yılında başladı. 1. sınıf öğrencilerimiz ilk defa bu yıl hekimliğe adım atarak, önlüklerini giydiler. En büyük dileğimiz onların mezuniyetlerini de görürüz. Bu süreç içinde onlara vereceğimiz eğitim ile iyi hekimler, başarılı meslek sahibi hekimler, etik kurallara uyan, hastalarına şefkatle yaklaşıp, onlara hizmet eden hekimler olarak yetiştirme arzusundayız” ifadelerini kullandı.
 
Müzik dinletisi yapıldı
 
Konuşmalar ve beyaz önlük giyme töreninin ardından Prof. Dr. İlter Uzel tarafından “Dünden Bugüne Diş Hekimliği” konulu bir konferans verildi. Daha sonra programın söyleşi ve müzik dinletisi kısmında “Bir Yazar, Bir Piyanist ve Bir Hekimin Buluşması” gerçekleşti. Yazar Kürşat Başar, Piyanist Burçin Büke ve Diş Hekimi Prof. Dr. Selçuk Basa klasikten caza müzik dinletisi sundular.
 
 
İHA
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler