YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet üniversitelerine e-kayıtta son gün
Devlet üniversitelerine e-kayıtta son gün
05 Ağustos 2015 10:39
YÖK ve Türksat AŞ arasında yapılan işbirliği çerçevesinde bu yıl tüm devlet üniversitelerine kayıtlar, e-Devlet kapısı üzerinden yapılabiliyor.

Bu  kapsamda 106 devlet üniversitesine yerleşme hakkı kazanan 832 bin 674 adaydan 514  bin 213'ü e-Devlet kapısının mobil ve web uygulamaları üzerinden kayıt  yaptırabilecek. Kayıtlar, bugün sona erecek.

Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle e-Devlet  üzerinden kaydı yapılamayan öğrenciler ise 7 Ağustos'a kadar yerleştiği  yükseköğretim kurumuna şahsen başvurarak kayıt olabilecek.

Kayıt için PTT aracılığıyla dağıtımı yapılan e-Devlet kapısı şifresi  ile "https://www.turkiye.gov.tr" adresine ya da e-Devlet mobil uygulamasına giriş  yapmak ve e-hizmetler sekmesindeki YÖK-"Üniversite e-kayıt" hizmetini tıklamak  yeterli olacak.  Öğrenciler, kayıtlarını başarıyla tamamladıklarını gösteren  belgeyi barkodlu alabilecek.
 
2015-2016 öğretim döneminde devlet üniversitelerine yerleşen  öğrencilerin kayıt işlemlerini kapsayan e-kayıt sistemine, özel yetenek  programları ile yükseköğretim kurumlarınca elektronik kaydı uygun görülmeyen  (sağlık raporu, heyet raporu gibi belge gerektirenler hariç ) bazı programlar  dahil edilmedi.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler