YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dershanelerde dönüşüm başladı
Dershanelerin özel okullara dönüşüm süreci başladı. İlk başvuru ise Balıkesir'den geldi.
Dershanelerde dönüşüm başladı
20 Haziran 2014 / 11:30 Güncelleme: 20 Haziran 2014 / 11:36

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) dershanelerin özel okula dönüşümünde yönetmelik ve teşvik çalışmaları başvuru boyutuna geçti. 2 Haziran itibariyle 1. dönem başvuruları gelmeye başladı. Bu kapsamda ilk başvuru Balıkesir’den geldi.

Şu ana kadar komisyonlara başvuran dershane sayısı 42 olarak belirlendi. 42 dershanenin 5’i dönüşüme uygun görüldü. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne iletilen başvurular incelenmeye alındı.

Erken başvuran avantajlı

7 dönem halinde alınacak başvuruların ilk dönemi 2 Haziran’da başlarken 4 Ağustos’ta bitecek. İkinci dönem başvuruları ise 5 Ağustos’ta başlayacak.

Dönüşüm sürecinde teşvik imkanları erken başvuru yapan dershanecilere daha avantajlı olacak. Başvuru alımı 31 Ağustos 2015’te son bulacak. Kurumlar, dönüşüm programına alınmaları kaydıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılının bitimine kadar okul öncesi eğitim kurumu, ilkokul, ortaokul ve temel lise olarak faaliyet gösterebilecek. 

Komisyon değerlendiriyor

Dershanesini özel okula dönüştürmek isteyenler il milli eğitim müdürlüklerine başvuru yapıyor. Onaylanan başvurular MEB değerlendirme komisyonu’ tarafından inceleniyor.  Programa alınan dershane 30 gün içinde MEB’in internet sitesinde yayınlanıyor.  

 

STAR

Etiketler: ,
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler