YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dershane öğretmenleri için 5 şart
Adaylardan 6 yıl sigortalı çalışma ve pedagojik formasyon sahibi olma şartı aranacak.
Dershane öğretmenleri için 5 şart
29 Eylül 2014 / 21:05 Güncelleme: 29 Eylül 2014 / 21:36

Devlette istihdam edilecek dershane öğretmenlerinde aranan kriterler belirlendi. Buna göre 'dönüşüm öğretmenleri'nden “1 Ocak 2014 tarihi itibariyle dershanelerde en az 6 yıl (2160 gün) sigortalı çalışma”, “Pedagojik formasyon almış olma”, “14 Mart 2014 tarihi itibariyle bir dershane ve etüt eğitim merkezinde çalışma”, “Herhangi bir kurumdan emeklilik maaşı almama” ve “Bakanlığın yapacağı sözlü sınavdan başarılı olma” şartı aranacak.

Pedagojik formasyon eğitim sertifikası problem oldu. Adaylar, Milli Eğitim Bakanlığına bu yüzden mağdur olacaklarını bildirdi. Bakanlık da YÖK ile işbirliği yaptı. Şartları taşıyan öğretmenler, il milli eğitim müdürlüklerine müracaat edecek.

Başvurusu kabul edilenler, bulundukları ilde veya ikametlerine yakın bir ildeki üniversitelerde açılacak pedagojik formasyon kursuna katılacak. Böylece dershane öğretmenlerinin kamu personeli oluncaya kadar işsiz kalmalarının da önüne geçilmiş olacak.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

dershane maduriyeti
 // hasan yüca
14 mart 2014 tarihinde dershanede çalışmakta olan ifadesi geçiyor yasada peki bu dönemde asker olan insanlar var ve bu insanlar on yıllık dershane öğretmeni bunların durmu ne olur bir bilginiz var mı ...
30 Eylül 2014 Salı 19:32
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler