YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dersaneler kapandı, özel ders fırladı
Dersaneler kapandı, özel ders fırladı
22 Ekim 2014 11:10
Dershaneler kapatıldı, okullarda ücretsiz kur başladı. Ancak öğretmenler, öğrencileri "özel ders" için evine çağırmaya başladı.

Hükümet, özel dershanelerin kapatılması kararını aldı. Devlet okullarında 5 milyon öğrenciye ücretsiz kurs verileceğini açıkladı. Ancak, milyar dolarlık sektörden payını almaya alışmış bazı öğretmenler, tatlı paradan vazgeçemedi.

Apartman katlarına asılan "Etüd merkezi" tabelalarının yanı başını "Özel ders verilir" ilanları süsledi. Hiçbir denetim ve kontrole tabi olmayan bu kuruluşlar, tutturabildiği fiyata öğrenci kabul etti.

Bunu gören öğretmenler de harekete geçti. Okulların açılmasıyla birlikte velilerle temas kuruldu. "Özel ders" adı altında çocukları evine çağırdığı tespit edildi. Çocuğunun zarar görmemesi için adının gizli tutulmasını isteyen bir veli, TAKVİM'e şunları söyledi: "Küçük oğlum henüz birinci sınıfa gidiyor.

Velilerden çağrı

Okul açıldıktan 15 gün sonra öğretmeni haber göndermiş. Gidip görüştük. Özel ders verebileceğini söyledi. Aylık 250 lira gibi bir ücret istedi. Büyük oğlanın resim öğretmeni de aynı teklifte bulundu. "Yahu" dedik, "Bu çocuk ressam mı olacak ki özel ders vermek istiyorsun!" Bakanlığın bir an öncebu gidişe dur demesini bekliyoruz.

devamı 2
 // hasan vural
DEVLET BU KADAR FEDAKARLIĞI YAPMIŞTA Bİ FOTOKOPİYEMİ TAKILMIŞ BEN ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM BANA BUNU Bİ İZAH ETSİNLER LÜTFEN OKULLAR TİCARET HANE GİBİ İLİMLE DEĞİL HEP PARAYLA MEŞKUL OLUYOR ZATEN MAŞINIZI ALIYORSUNUZ BIRAKINDA EĞİTİMİN HAKKINI VERİN BOĞAZINIZDAN Bİ HELEL LOKMA GEÇSİN VESSELAM

...
23 Ekim 2014 Perşembe 19:10
okullardaki ticaret mantığı
 // hasan vural
Devlet millete bi imkan veriyor vatandaşı rahatlatma adına Fakat bizim sistem öğretmenleri hemen bu işi nasıl parasal duruma çeviririz bunun çabasına düşüyorlar ve bu işede bir çözüm buldular.
ŞİMDİ BUGÜN VELİLER TOPLANTISI OLDU OKULDA ÇOCUKLARA HAFTADA İKİ YADA ÜÇ GÜN EK DERS VERİLECEK BUNUN MASRAFINI DEVLET KARŞILIYOR DENİYOR YALNIZ BİZİM SİZDEN Bİ TALEBİMİZ VAR HERKES ÖĞRENCİ BAŞI (50 TL) ÖDEME YAPMASI LAZIM NİÇİN DİYORUZ EFENDİM FOTOKOPİ PARASI DİYORLAR.
ALLAH AŞKINA SORUYORUM SİZE ...
23 Ekim 2014 Perşembe 19:05
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler