YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuklar için polis devrede
Kalplerin kırılmaması için çocuk polisi devrede
Çocuklar için polis devrede
22 Ocak 2010 / 16:27 Güncelleme: 22 Ocak 2010 / 16:27

Türikye'de ilk kez Düzce'de uygulanan İl Emniyet Müdürü Çocuk Şubesi ekiplerinin hazırladığı "Kırık Karne Kırık Kalp Olması" afişlerinin ardından ekipler tarafından karnelerinde kırık not bulunan öğrenciler, evlerine götürüldü. Ekipler, öğrencilerin ailelerine çocuklarınıza kızmayın nasihati verdi.  
 

Kırık notları olduğu için ailelerine karnelerini teslim edemeyen öğrencilerin ailelerine nasihatler de bulunan ekipler, "Karnede kırık not bulunması her şeyin sonu değildir. Daha çocukların önünde uzun bir maraton var. Bu nedenle aileler olarak onlara en fazla sizin destek olmanız gerekiyor. Çocuklarınıza kırık not getirdiler diye kızmayın. Aksine onlara hoşgörülü davranarak kalplerini kazanın. Hiçbir şey çocuklarınızın sağlığından önemli olamaz. Bu nedenle onları eğitimden soğutmak için değil eğitimlerine katkıda bulunmak için hoşgörülü davranın" diyerek ailelere bilgi verdi. 
 

Karnelerinde kırık not bulunan ve ailelerinden çekinen öğrenciler, okudukları okul yönetimi tarafından seçildikten sonra ekiplere haber veriliyor. Ekipler de karnelerini alan öğrencileri okullarından alarak ailelerine teslim ediyor.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler