YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çıkmış KPSS soruları ve cevapları- Ortaöğretim/önlisans soruları
Çıkmış KPSS soruları ve cevapları- Ortaöğretim/önlisans soruları
15 Ekim 2016 11:16
KPSS sınavına girmeden önce geçen senelerde çıkmış olan sorulara bakmak adaylara kolaylık sağlar. KPSS ortaöğretim ve önlisans sınavları yakında yapılacak. Sınava girmeden önce geçmiş sorulara göz atmakta fayda var. Çıkmış KPSS sorularını derledik.

Daha önce yapılan KPSS sınavlarında çıkan soruları ve cevapları sizler için araştırdık. 2016 ortaöğretim ve önlisans KPSS yakında yapılacak. Sınava girmeden önce geçmiş senelerde çıkan KPSS soruları ve cevaplarına bakmakta büyük fayda var.

Çıkmış KPSS sınav sorularını ve cevaplarına haberimizden erişebilirsiniz. 16 Ekim Pazar günü yapılacak olan KPSS ortaöğretim/önlisans sınavına girecek olan adaylar geçmiş dönemlere ait soruların çözümlerini yaparak sınava hazırlanıyorlar. ÖSYM tarafından hazırlanan çıkmış KPSS sorularını ve cevaplarını dilerseniz Pdf dosyası olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Burada verdiğimiz KPSS sorularına tıklayabilir ve sınav hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. İşte detaylar.

Çıkmış KPSS soruları ve cevapları için tıklayınız

2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Sınavı Ortaöğretim Düzeyi Sınavına Ait Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları (% 10

2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Sınavı Ön Lisans Düzeyi Sınavına Ait Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları (% 10)

2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans Ortaöğretim Düzeyi Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans Ön lisans Düzeyi Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

SINAVA GİRERKEN ADAYLARIN YANLARINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER

a) 2016-KPSS/ÖABT/DHBT SINAVA GİRİŞ BELGESİ:

Adaylara katılacakları her oturum için ayrı olmak üzere Sınava Giriş Belgesi düzenlenecektir. Bu belgeyi adaylar, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, ilgili sınav/test tarihinin 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır.
Adaylar girdikleri her oturum için o oturuma ait Sınava Giriş Belgesini yanında bulundurmak zorundadırlar. Bu belge olmadan sınavın ilgili oturumuna veya diğer bir oturumun Sınava Giriş Belgesi ile başka bir oturuma girmek mümkün değildir. Adaylara, sınavın hangi oturumlarına gireceklerse, o oturumlar için ayrı birer Sınava Giriş Belgesi düzenlenecek, sınava girilmeyecek oturumlar için belge düzenlenmeyecektir.

Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacıyla sınav gününden önce gidip görmesi sınav günü kendisine kolaylık sağlayacaktır.

Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecektir. Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar tekrar internetten edinebileceklerdir. Adaylar internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

b) NÜFUS CÜZDANI/TÜRKİYE CUMHURİYETİ KİMLİK KARTI VEYA SÜRESİ GEÇERLİ PASAPORT:

Adayın sınava girebilmesi için ilgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı veya pasaportunun da yanında bulunması zorunludur.

Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında, askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmî belge, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar ile Pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı kabul edilecektir Bunların dışındaki sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli sayılmayacaktır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, adayın sınavda kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir.

Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaktır.

Bir aday bu belgeleri yanında olmadığı hâlde Sınav Koordinatörlerinin, bina ve salon görevlilerinin veya ÖSYM

Temsilcilerinin kararıyla herhangi bir salonda sınava alınmış olsa bile, bu adayın sınavı ÖSYM Yönetim Kurulunca geçersiz sayılacaktır.

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından, adayların sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya, araç gereç getirmemeleri gerekmektedir. Sınavın yapıldığı her bir salona en az bir adet duvar saati, adayların sınavda kullanacakları gereçler (kalem, silgi, kalemtıraş) ile peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır.

Adaylar sınava, şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.

Çıkmış KPSS sınav sorularını ve cevaplarını haberimizden görebilirsiniz. ÖSYM tarafından 16 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim/önlisans sınavları için adaylar çıkmış soruları çözmeye devam ediyor. Sizler için hazırladığımız haberimizden geçmiş dönemlere ait KPSS sorularını görebilir ve Pdf olarak indirebilirsiniz.

 // EZGİ
Bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim ınşallah allahın izni ile bende bu sınavı kazanırım benim ve diğer girecek arkadaşlar için dua edinn...
16 Ekim 2016 19:04
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler