YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Butto, Müşerref ile müzakereleri kesti
Butto, Müşerref ile müzakereleri kesti
Butto, Müşerref ile müzakereleri kesti
12 Kasım 2007 / 14:19 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Dünyanın gözünü çevirdiği bir başka nokta Pakistan... Ülkenin eski başbakanlarından Benazir Butto, olağanüstü hal ilanından önce Devlet Başkanı Pervez Müşerref ile başlayan iktidarı paylaşma müzakerelerini tamamen kestiğini açıkladı.

Benazir Butto, Lahor'da yaptığı açıklamada, anayasayı askıya alıp olağanüstü hal ilan eden ve yargı erkine baskı yapan biriyle çalışamayacağını belirterek, "Artık görüşme olmayacak. Yöntemi değiştirdim." dedi. Butto, yarın Lahor'dan İslamabad'a "uzun protesto yürüyüşünü" başlatmakta kararlı olduğunu da belirtti. Eski Başbakan, 8 yıl sürgünden sonra 18 Ekim'de Pakistan'a dönmüş ve 1999'daki darbeden bu yana iktidar koltuğunda oturan Müşerref ile seçimlerden sonra iktidarı paylaşma müzakerelerine başlamıştı.

Butto, 3 Kasım'da olağanüstü hal ilan eden Müşerref'e dirsek çevirmiş ve protesto gösterileri düzenlenmesi çağrısında bulunmuştu. Pakistan polisi de dün, Eski Başbakan Butto'nun lideri olduğu Pakistan Halk Partisi'nin 250 üyesini Karaçi'de tutukladı. Polis, olağanüstü hale karşı protesto gösterileri düzenlenmesini önlemek amacıyla bu kişilerin tutuklandığını belirtti.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler