YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Burdur Valisi'nden açıklama
Burdur Valisi'nden açıklama
20 Nisan 2012 18:04
Burdur Valisi Süleyman Tapsız, ''Burdur'un birinci olması tesadüfen alınan bir başarı değil. Biz böyle bir başarıyı bekliyorduk''

Burdur Valisi Süleyman Tapsız, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) Burdur'un en başarılı il olmasına ilişkin, ''Burdur'un birinci olması tesadüfen alınan bir başarı değil. Biz böyle bir başarıyı bekliyorduk'' dedi.

Vali Tapsız, başarılı sonucun alınmasında emeği geçen öğretmenler, yöneticiler, öğrenciler ve velileri kutlayarak Burdur'un eğitimde kalite çıtasını her geçen yıl daha da yükselttiğine işaret etti.

''Burdur'un birinci olması tesadüfen alınan bir başarı değil. Biz böyle bir başarıyı bekliyorduk'' diyen Tapsız, ''Çalışılarak gerçekleştirilmiş bir başarıdır. Bu başarıda yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, ailelerin çok büyük bir katkısı vardır. Bu hep birlikte ortak bir başarıdır. Bu başarı çıtamızın muhafaza edilmesi hepimizi mutlu edecektir'' diye konuştu.

Vali Süleyman Tapsız, ''Eğitimin Parlayan Yıldızı'' sloganıyla son yıllarda eğitime verdikleri önemin ve gayretin sonucunu elde ettikleri başarıyla taçlandırdıklarını vurguladı.

Burdur'un geçen yıl Türkiye'de üniversiteye en fazla öğrenci yerleştiren üçüncü il olduğunu hatırlatan Tapsız, şöyle konuştu:

''Hedefimiz önce ilk 10'a girmek, sonra ilk 5, daha sonra ilk 3'e girmekti. Bugün bu hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha bitmedi, bu birinci basamaktı. Esasen ikinci basamakta öğrencilerimizden çok büyük yerler, büyük başarılar bekliyoruz. Daha önce 'Eğitimde marka kent Burdur' diyorduk. Eğitimde artık yeni sloganımız 'Akdeniz'in incisi eğitiminin birincisi Burdur'. İlimiz bu sloganı hak ediyor.''
 
 ''Bundan sonraki amacımız birinciliği korumak''

 
Burdur Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin ise 6 puan türünün 3'ünde il olarak birinci, 3'ünde ise ikinci sırada olduklarını söyledi.

Çetin, Burdur'un toplamda ülke geneli sıralamasında birinci durumda olduğunu anlatarak, birinciliğin bütün Burdur halkını olduğu gibi kendilerini de mutlu eden, gururlandıran ve sevinç yaşatan bir olay olduğunu kaydetti.

Başarının hiç bir zaman tesadüf olmadığına değinen Çetin, ''Bu sonuç belirli çalışmalara, bir takım gayretlere bağlı olarak elde edildi. Burdur'da yıllardır eğitime yapılan yatırımların yanı sıra başta vali ve milletvekillerimiz olmak üzere eğitimin gelişmesi için çaba harcayan, emek gösteren eğitimcilerimiz, öğretmenlerimiz ve bu başarının gerçek aktörleri olan öğrencilerimizin katkısı şüphesiz çok büyük'' dedi.

Burdur'un uzun ve gayretli bir mücadeleden sonra bu başarıya ulaştığını vurgulayan Çetin, yakalanan başarıda her Burdurlu'nun ''hissedar'' olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Bundan sonraki bu başarıyı koruyabilmeyi önemsediklerini kaydeden Çetin, şunları söyledi:

''Başarmak, şampiyon olmak zor birşey. Kesinlikle kolay bir şey değil. Ama daha zor olanı orada kalabilmek, şampiyonluğu koruyabilmek. Dolayısıyla bu birincilik üzerimizdeki sorumluluğu daha da artırmıştır. Bundan sonra daha fazla çalışmak zorunda kalacağımız kesindir. Biz artık bütün çaba ve gayretlerimizi bu yönde harcayacağız. Eksiklerimizi giderme yolundaki faaliyetlerimizi daha da ileriye götürmek için büyük çaba sarf edeceğiz.'' (AA)

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler