YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün ve yarın hangi illerde okullar tatil olacak? 7 Aralık 2017
Bugün ve yarın hangi illerde okullar tatil olacak? 7 Aralık 2017
07 Aralık 2017 10:18
Bazı bölgelerde etkisini hissettiren kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun kar yağışı sebebiyle bazı illerde eğitime ara verildi. Peki, bugün ve yarın hangi illerde okullar tatil edildi? Hangi illerde okullar tatil 7 Aralık 2017...

Yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Öğrencilerin gözü kulağı yetkililerden gelecek 'tatil' haberinde. Kar yağışı nedeniyle birçok ilde okullar tatil edildi. Milyonlarca öğrenci ve veli 'hangi illerde okullar tatil edildi?' sorusunun yanıtını arıyor.

Peki, bugün ve yarın hangi illerde okullar tatil edildi? Hangi illerde okullar tatil 7 Aralık 2017...

NEVŞEHİR'DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, “Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle İlimiz genelinde taşımalı eğitim yapan öğrenciler için 7 Aralık 2017 tarihinde eğitime 1 gün ara verilmiştir” denildi.

AĞRI'NIN DİYADİN İLÇESİNDE EĞİTİME KAR ENGELİ

Ağr'nın Diyadin ilçesinde yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kaymakamlık ilçe merkezi ile köylerdeki taşımalı sistemdeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verdi. Eğitim-öğretim 8 Aralık Cuma günü başlayacak.

VAN-BAHÇESARAY'DA OKULLAR TATİL

Van'ın Bahçesaray ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Belli aralıklarla devam eden kar yağından dolayı Van-Bahçesaray yolu ulaşıma kapandı. Belli aralıklarla devam eden kar yağışı sonucu şehir merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 20 santimetreye ulaşırken, okulların ise bir gün (perşembe) tatil edildiği belirtildi.

BİNGÖL'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde taşımalı sistemdeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yolların kapanması nedeniyle köylerden ilçe merkezine gerçekleştirilen taşımalı sistemdeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Öte yandan, Karlıova Kaymakamlığına bağlı özel idare ekipleri, kapanan köy yollarının açılması için çalışma başlattı.

BİTLİS'TE EĞİTİME KAR ENGELİ

Bitlis'te yoğun kar yağışından dolayı taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, Bitlis merkezde taşımalı eğitim kapsamındaki okulların, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de bir gün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler