YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu uygulama Türkiye'de bir ilk
Bu uygulama Türkiye'de bir ilk
22 Ocak 2010 15:55
Öğrencilerin karne korkusu bakın nasıl son buldu

Türikye'de ilk kez Düzce'de uygulanan İl Emniyet Müdürü Çocuk Şubesi ekiplerinin hazırladığı "Kırık Karne Kırık Kalp Olması" afişlerinin ardından ekipler tarafından karnelerinde kırık not bulunan öğrenciler, evlerine götürüldü. Ekipler, öğrencilerin ailelerine çocuklarınıza kızmayın nasihati verdi.  

Öğrenciler karnelerini alırken bazı öğrencilerin en büyük sorunu ise kırık not bulanan karnelerini ailelerine nasıl gösterecekleriydi. Öğrencilerin bu korkusu İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ekipleri tarafından son buldu. Ekipler karnelerin dağıtılmasından iki hafta önce Türkiye'de ilk kez Düzce'de uygulanan "Kırık Karne Kırık Kalp Olmasın" kampanyası ile karnelerinin alan ve kırık notları bulunan öğrencileri okullarından alarak ailelerine teslim etti. Kırık notları olduğu için ailelerine karnelerini teslim edemeyen öğrencilerin ailelerine nasihatler de bulunan ekipler, "Karnede kırık not bulunması her şeyin sonu değildir. Daha çocukların önünde uzun bir maraton var. Bu nedenle aileler olarak onlara en fazla sizin destek olmanız gerekiyor. Çocuklarınıza kırık not getirdiler diye kızmayın. Aksine onlara hoşgörülü davranarak kalplerini kazanın. Hiçbir şey çocuklarınızın sağlığından önemli olamaz. Bu nedenle onları eğitimden soğutmak için değil eğitimlerine katkıda bulunmak için hoşgörülü davranın" diyerek ailelere bilgi verdi. 

Karnelerinde kırık not bulunan ve ailelerinden çekinen öğrenciler, okudukları okul yönetimi tarafından seçildikten sonra ekiplere haber veriliyor. Ekipler de karnelerini alan öğrencileri okullarından alarak ailelerine teslim ediyor.

İHA

durrmuss @ hotmail.com
 // S S E P
puroje çocu polisisn mi yoksa toplum destekli polislerinmi onu anlayamadım...
24 Ocak 2010 20:49
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler