YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu illerde eğitime ara verildi
Uşak ve Erzincan'da domuz gribi salgını nedeniyle eğitime ara verildi
Bu illerde eğitime ara verildi
23 Kasım 2009 / 18:36 Güncelleme: 23 Kasım 2009 / 18:39

Uşak Valiliği'nce grip salgını nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile okul öncesi eğitim kurumlarında Kurban Bayramı'na kadar eğitim öğretime ara verildi.

Uşak'ta okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda 61 bin öğrencinin eğitim gördüğü, bugün itibariyle 8 bin 900 öğrencinin grip nedeniyle okula gelmediği belirtildi.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak'ın başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, grip salgınının daha da büyümesini engellemek amacıyla ilk ve orta dereceli okullar ile okul öncesi eğitim kurumlarında Kurban Bayramı'na kadar eğitim ve öğretime ara verme kararı aldı.

Okulların Kurban Bayramı sonrası eğitime başlayacağı, sonradan telafi dersleri yapılacağı kaydedildi.

Uşak İl Sağlık Müdürü İsmail Alkan, il genelinde domuz gribi vakasının bulunmadığını, bugüne kadar sağlık kuruluşlarına domuz gribi şüphesiyle başvuranlardan alınan örneklerin negatif çıktığını söyledi.

Erzincan'da da Eğitime Ara Verildi

- Erzincan'da, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla, il genelinde okullar 3 gün süreyle tatil edildi.

Erzincan Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde okullarda gribal enfeksiyon ve üst solunum yolları enfeksiyonlarında artış tespit edildiği belirtilerek, söz konusu artışın okullarda bugün itibarıyla yüzde 12.5 devamsızlığa neden olduğunun belirlendiği kaydedildi.

Enfeksiyonlardaki artışın devam edeceği göz önüne alınarak, sağlam öğrencilerin de sağlığının olumsuz etkilenme ihtimalinden dolayı, ildeki okul öncesi okullar ve ilköğretim okulları ile liselerin, 3 gün süreyle tatil edilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler