YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boşanmaların önüne geçmek için eğitim!
Boşanmaların önüne geçmek için eğitim!
28 Ekim 2014 16:37
Düzce’nin boşanma oranlarında Türkiye genelinde ilk sıralarda olduğu bilinirken, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, son yıllarda artan boşanmalara karşı evlilik öncesi eğitimler vererek bireyleri bilinçlendiriyor.

 

Son yıllarda Türkiye genelinde boşanma oranlarındaki artışlardan Düzce’de nasibini alıyor. Düzce boşanma sayılarında Türkiye’nin en üst sıralarında yer alan iller arasındaki yerini alıyor.

Hal böyle olunca Düzce’deki birçok resmi kurum ve kuruluş ile sivil toplum örgütleri de oranları düşürebilmek için çeşitli eğitim bilgilendirme çalışmaları yaparak Düzce’deki boşanmalarının önüne geçmeye çalışıyor.

Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’de yeni evlenecek çiftler için evlilikte karşılaşabilecekleri sıkıntılarla baş edebilme, boşanmadan önce eşlerin konuşup sorunları çözebilmesi konularında eğitimler veriyor.

Bir gün süren eğitimler boyunca evlilik danışmanları tarafından Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüğünce düzenlenen evlilik öncesi eğitim programları, her ayın ilk pazartesi günü 13:30-17:30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

Bireysel ya da kurumsal taleplere göre planlanarak gerçekleştirilen eğitimlerde, evlilik ve iletişim, sağlık ve hukuk alanlarında psikolog ve sosyal çalışmacılar tarafından eğitim veriliyor.

Sosyal Hizmetler Uzman psikoloğu ise, evlilik öncesi eğitimlerde, boşanmalara neden olan konuların ele alındığını ve sorun çıkmadan önce müdahale etmek amacında olduklarını ifade etti. 

 

İHA

Etiketler: , ,
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler