YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beden eğitimi öğretmeni olarak Şırnak'a atandı
Beden eğitimi öğretmeni olarak Şırnak'a atandı
Beden eğitimi öğretmeni olarak Şırnak'a atandı
27 Ağustos 2008 / 08:46 Güncelleme: 27 Ağustos 2008 / 00:00

Olimpiyat'ta Türkiye'ye tekvandoda gümüş madalya kazandıran Azize Tanrıkulu, beden eğitimi öğretmeni olarak Şırnak'a atandı. Tanrıkulu, “2012'deki Olimpiyat'ta altın madalya için çalışmalıyım. Şırnak'ta bu ortam yok” dedi.


Pekin'de yapılan Olimpiyat'ta ülkemiz adına 57 kiloda tekvandoda gümüş madalya kazanan Azize Tanrıkulu beden eğitimi öğretmeni olarak Şırnak'a atandığını yarış günü öğrendi. O an duygularının karıştığını belirten Tanrıkulu, "2012’de yapılacak Olimpiyat’ta altın madalyayı ülkeme getirmeyi hedefliyorum. Çok çalışmam gerekiyor. Şırnak'ta bu imkanı bulup bulamayacağımı bilemiyorum" dedi.


GÖNLÜ ANTALYA’DA


Tanrıkulu, "Normal bir öğrenci olsam muhakkak giderdim. Fakat ülkemin adını dünyaya duyurmak istiyorum. Spor hayatımı devam ettirmek istiyorum. Bu yüzden dilekçe yazdım" diye konuştu. Antalya'da büyüdüğünü söyleyen Tanrıkulu, bu ilde öğretmenlik yapmak istediğini belirterek, "Umarım taynimi değiştirmemde bana yardımcı olurlar. Ama yine de fedarasyonun önerdiği yere tayinimi isteyeceğim. Başkan da benim Şırnak'a gitmemi istemiyor" dedi.


İSTEDİĞİ YERİ SEÇEBİLİR


Mili sporcuların öğretmenlik yapmak istedikleri yeri seçme hakkının olduğunu söyleyen Fedarasyon Başkanı Metin Şahin, Tanrıkulu'nun Şırnak'ta 2012 Olimpiyatları'na hazırlanma imkanı bulup bulamayacağının araştırılacağını söyledi. Şahin, "Azize'nin katılacağı daha birçok yarışma var. Bu tür sporcuların iyi partnere ihtiyacı var. Şırnak'ta bu imkanı bulamayabilir" dedi. Şahin, Tanrıkulu'nun şu anda antrenmanlarına devam ettiği için öğretmenlik yapamayabileceğini de belirtti.


BUGÜN


 


 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler