YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beden dili ve sırları
Beden dili ve sırları
01 Mart 2013 14:40
Kişisel Gelişimci, Mikro Beden Dili Uzmanı ve Eğitimci-Yazar Tuğba Özdenal, Melikşah Üniversitesi öğrencilerine “Mikro Beden Dili ve İletişimin Sırları” konulu konferans verdi.

 

Melikşah Üniversitesi Hukuk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta Tuğba Özdenal, günlük davranışların beden dilini göstermediğini en hızlı davranışın 3O saniye ile 45 saniye aralığında gerçekleştiğini vurgulayarak bir kişinin beden dilinin doğduğu anda başladığını belirtti.
 
Bireylerin kan dolaşımına göre davranışların da farklılık gösterdiğini söyleyen Özdenal, ''Avrupa’da insanlar daha hareketli iken doğu toplumlarında daha az hareketlilik göstermektedir'' dedi.
İyi bir gözlemci olmayanın beden dili uzmanı olamayacağını vurgulayan Özdenal, insanların özel alanlarının ihlal edildiği için maçlarda kavga çıktığını belirtti.
 
Hiperaktifliğin hastalık olarak kabul edildiği bir ülkede yaşadığımızı, aslında hiperaktifliğin bir hastalık değil, zekâ göstergesi olduğu mesajını da veren Özdenal, öğretmenlerin işlerine gelmediği için bu konuyu suiistimal ettiğini sözlerine ekledi.
 
 
İHA
17:07
 // Kenan Akkuş
Bizimkiler de havada uçan tekme görme görmeden, beden dilini anlamıyor. Keşke sadece o olsa... Şiddet ile yoğurulan bireylerin dili, şiddet oluyor. Eskiden bir göz hareketi, bir yüz mimiği, bir insana dil olarak yetiyordu. Ama ne yazıkki bu güzel dili en iyi kullanan canlılar, insanlar değil artık. İnanmıyorsanız evdeki kedinize şöyle bir bakın. Bakın da, bir bakışıyla size neler anlatıyor görün. Ama sadece bakın ve görün......
01 Mart 2013 17:07
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler