YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başvuru süresi uzatıldı!
Başvuru süresi uzatıldı!
24 Ağustos 2011 10:54
ÖSYM başvuru süresini uzattı...

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) 26 Ağustos Cuma günü sona erecek tercih başvuru süresini, 5 Eylül Pazartesi gününe kadar uzattı.

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, 22-26 Ağustos 2011 tarihleri arasında yapılacağı duyurulan 2011-DGS ile ilgili tercih işlemlerinin, 5 Eylül 2011 Pazartesi günü saat 17.30'a kadar uzatıldığı belirtildi.

Açıklamada, adayların tercihlerini, ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabilecekleri kaydedildi.

--------------------------------------------------------------------------------
TUS İÇİN EK BAŞVURUSU SÜRESİ

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ücretini yatıran, ancak başvurusunu yapamayan adaylar için yarın 1 günlük ek başvuru süresi tanındı.

Sınavı düzenleyecek olan Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin internet sitesinden yapılan açıklamada, TUS'un sonbahar dönemi başvurularının, 8-17 Ağustos arasında yapıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, bu tarihler arasında sınav ücretini bankaya yatıran, ancak başvurusunu yapamayan adaylar için yarın 1 günlük ek başvuru süresi tanındığı kaydedildi.

Başvuru merkezlerinden veya internet üzerinden bireysel başvuru hakkı olan adayların ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden, 2011-TUS'a başvurularını yapabilecekleri belirtilen açıklamada, bu sürenin başvuru merkezinden başvuru yapacak adaylar için 25 Ağustos 2011 Perşembe günü mesai bitiminde, bireysel olarak başvuru yapacak adaylar için 25 Ağustos 2011 Perşembe günü saat 23.59'da sona ereceği ifade edildi. (AA)

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler